Web Sürümüne Geç

Iniesta Arda!

Iniesta Arda!
Perşembe 08.01.2016

İspanyollar, Espanyol maçıyla Barcelona kariyerine başlayan Arda Turan'a övgü yağdırdı. Sport Gazetesi, "Barça, orta sahanın diğer kanadında bir Iniesta kazandı" yorumunu yaptı

İspanya Kral Kupası Son 16 Turu'nda Espanyol maçıyla Camp Nou'ya ayak basan Arda Turan, İspanyol basınından tam not aldı. Arda için en çarpıcı değerlendirme Sport Gazetesi'nden geldi. Gazete, "Arda Turan, takımda sabit olacak" başlığıyla yaptığı yorumda, "Arda 11'de çıktı ve öyle görülüyor ki Luis Enrique onu çok fazla kullanacak çünkü Arda'nın oyun stilini seviyor. Arda'nın mücadeleci futbolu, üç dişe (Messi-Neymar- Suarez) yardım edecek. Barça, orta sahanın diğer kanadında bir Iniesta kazandı. Sezonun belirleyici maçlarında Rakitic'in yerine 11'de yer bulacaktır"
ifadelerine yer verdi.

İşte göğsümüzü kabartan Arda Turan için İspanyol basınının manşetleri:

El Mundo De portivo
Türk, ilk 11 galasını yaptı. Oyuna çok iyi başlamadı ama dakikalar geçtikçe saha içinde büyüdü. Yavaş yavaş ve takıma paralel olarak yükseldi. Sahada göze çarpmaya başladı. 4-1'lik skorda onun da katkısı var.

Marca:
Türk evine döndü ve 68 dakika oynadı. Messi ile zaman zaman pozisyon değiştirdi. Yine de ilk maçında parmak ucuna basarak yürür gibiydi. Buna karşılık top kazanmada başarılıydı ve Barcelona orta sahasına katkıda bulundu.

AS:
Arda, devre arasından sonra değiştirileceğini anlayınca hızlandı. 6 aylık sürede sadece milli takımıyla 4 maça çıkan futbolcu, adaptasyon sorunu ve hız eksiğine karşılık Camp Nou'dan hak ettiği takdiri akışlarla aldı.


Etiketler Barcelona, Espanyol, Arda
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN