Gerçekten skandal

Salı 12.01.2010 00:35

Galatasaray Cafe Crown'un kaptanı Murat Kaya, yaşananların gerçekten skandal olduğunu söyledi.

Beko Basketbol Ligi'nde son haftaların başarılı takımı Galatasaray Cafe Crown'un kaptanı Murat Kaya, Cemal Nalga skandalıyla çok talihsiz bir olay yaşadıklarını, ancak camia olarak kenetlenerek kötü günleri geride bıraktıklarını söyledi..

Olaya adı karışan takım arkadaşı Tufan Ersöz'ün de ceza almasının ardından kaptanlığa getirilen Murat, yaptığı açıklamada, çok talihsiz bir olay yaşadıklarını belirterek, ''(Skandal) diyorlar. Gerçekten skandal yaşadık'' dedi.

Yaşanan olayın ardından Galatasaray forması giyen oyuncular olarak her zaman ''Galatasaray'' ismini en iyi şekilde temsil ettiklerini ifade eden tecrübeli oyuncu, en iyi yerde sezonu bitirmek için çalışacaklarını dile getirdi.

Cemal Nalga skandalında yaşanan olayların farkında olamadıklarını vurgulayan sarı-kırmızılı oyuncu, ''Böyle bir sonucun ortaya çıkabileceğinin kimse farkına varamadı. Olay gerçekleşirken kötü bir niyet yoktu. Ama biraz bilgisizliğe geldi, sanki basiretimiz bağlandı. Kimse bir şey söylemedi'' diye konuştu.

Olayın patladığı gün gelişmeleri televizyondan takip ettiğini anlatan Murat Kaya, ''Akşam konuyu izlerken, 'Biz ne yapmışız, ne kadar kötü bir olaya imza atmışız' diye kendi kendime düşündüm. Ama sabah salona geldiğimde arkadaşlarla konuştuk. Kurtuluş planı yapmaya başladık. Bu takımı nasıl ligde tutabiliriz diye fikir alışverişinde bulunduk'' ifadelerini kullandı.

Tufan Ersöz'ün ceza almasıyla kendisinin kaptan olduğunu hatırlatan Murat, şunları söyledi:

''Elimden geldiği kadar takıma moral olarak destek vermeye çalışıyorum. Durumu anlattık, toparlanmamız gerektiğini, bu durumun bizi düşürmemesi ve her maçı kazanmamazı gerektiğini, çünkü Galatasaray'ın çok büyük bir camia olduğunu konuştuk. Yönetim de maddi ve manevi olarak arkamızda durdu. Benim kaptanlık yapacak pek durumum yoktu. Sadece arkadaşlık yaptım ve onlar da çok iyi niyetle bana yardımcı oldular. Bu kötü durumu çok iyi şekilde atlattık.''

''HERKES İNANDI''

Murat, yaşanan olaylara ve ortaya çıkan olumsuz duruma rağmen camia içinde herkesin gelecek güzel günlere inandığını söyledi.

Kendileri için Tahkim Kurulu sürecinin önemli olduğunu kaydeden sarı-kırmızılı takımın kaptanı, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bu süreçte önemli maçlara çıktık. Pınar Karşıyaka deplasmanına gittik. 8 senedir bu takımı deplasmanda yenemiyorduk. Biz gittik orada çok önemli bir galibiyet alarak geldik. Sonra Türk Telekom'u yendik. Beşiktaş Cola Turka maçından galip ayrıldık. Bu sonuçlar takımımızın ne kadar iyi olduğunu, arkadaşlığın üst düzeyde bulunduğunu ve iyi yönetildiğimizin göstergesidir. Galibiyetler geldikten sonra takımın moralinin yükseldiğini düşünüyorum. Herkes inandı ve ondan sonra işler daha kolay oldu.''

''YÖNETİM BÜYÜK DESTEK VERDİ''

Tecrübeli oyuncu, olayın patlak vermesinin hemen ertesi günü yönetim kurulunun kendileriyle toplantı yaptığını anlatarak, ''Önemli destek verdiler. 'Bu durumu toparlayacağız, her şekilde arkanızdayız. Yaşadığımız kötü bir olaydır. Ama arkanızdayız' diye bize moral verdiler'' dedi.
Kadroda bulunan yabancı oyunculara yaşanan olayı anlatmanın daha zor olduğuna dikkat çeken Murat, ''Onlar da kariyerlerini düşünüyorlar. Türkiye'de bir anda son sırada yer alan takımın oyuncusu oldular. Hedefleri var ve Avrupa için buraya geldiler. Bir anda son sıraya düştüler. Yönetimin ve teknik kadronun onlara verdiği güvence ve 'Bu durumu düzelteceğiz. Buradan bir kahramanlık hikayesi çıkaracağız. Belki sizin de değeriniz artacak' telkinleri sonrası onlar da sağlam kaldılar. Bize destek verdiler. Maçlarda sayı yükümüzü yabancılar çekiyor. Çok iyi mücadele ediyorlar. Bunun yararını görüyoruz'' diye konuştu.

''ARTIK BU DURUMUN ÜSTESİNDEN GELDİK''

Sarı-kırmızılı oyuncu, yaşanan olayın ardından kendilerine yönelik tezahüratların olduğunu, ancak bu durumun üstesinden geldiklerini ifade etti.

Galatasaray adının çok büyük olduğunu, bu olayların ardından kendilerine yönelik ifadelerin tatsız olduğunu vurgulayan Murat, ''Karşı takım taraftarları her maçta esprili ve kırıcı da olsa konuyu bize hatırlatıyorlar. Bu tezahüratlara üzülme gibi bir durumumuz yok. Artık bu durumun üstesinden geldik. Aramızda konuşulmayan bir konu. Sadece basketbolumuzu oynayıp ligde gidebileceğimiz yere kadar gitmek istiyoruz'' dedi.

''HENÜZ RAHATLAMADIK''

Murat Kaya, 5 puanlarının geri verilmesine rağmen henüz rahatlamadıklarını ve bundan sonra play-off mücadelesini kovalayacaklarını dile getirdi.

Puanlarının geri verilmesinin kendilerini farklı şekilde motive ettiğini kaydeden tecrübeli oyuncu, şöyle konuştu:

''Öbür türlü işimiz daha zor olacaktı. Verilmeseydi de biz takımı ligde tutmak için her şeyi yapacaktık ve bunu başaracaktık. 5 puanın verilmesiyle biraz daha rahatladık. En azından birkaç maçlık opsiyonumuz oldu. Öbür türlü 18-19 maçlık galibiyet lazımdı. Buna rağmen rahatlamak gibi bir lüksümüz yok. Galatasaray Cafe Crown olarak her zaman üst sıraları hedefledik. Bundan sonra play-off mücadelesini kovalayan takım olacağız. Play-off'lara girebildiğimiz kadar üstten girip daha iyi bir eşleşme sağlamak istiyoruz. Gerçekten güzel bir takım kuruldu. Galatasaray adına yakışır oyuncular geldi. Yabancıların hepsi çok kaliteli ve olumsuz durumda bu takıma yazık olur.''

''AVRUPA'YI DA DÜŞÜNÜYORUZ''

Galatasaray Cafe Crown kaptanı, ligde büyük bir mücadelenin içinde olmalarına rağmen Erkekler Avrupa Kupası'nı da düşündüklerini söyledi.

Kupada grubun son maçında yarın İtalya'nın Banca Tercas Teramo'yu konuk edeceklerini hatırlatan Murat, ''Yarın önemli bir maça çıkacağız. Taraftarlarımızın bizi yalnız bırakmayacağını düşünüyorum. Hem Avrupa'da, hem ligde yolumuza devam edeceğiz. Takımdaki her oyuncunun karakterli ve sadece basketbolu düşünen oyuncular olduğunu düşünüyorum. Bu tür takımlarda bir çıkıntı olsa bu kötü yansıyor. Takımımızda böyle bir şey yok. Herkes çok iyi ve basketbola konsantre olmuş durumdalar. Bunlar da galibiyeti getiriyor. Bütün oyuncular Avrupa'da da yola devam etmek istiyor. Burası ayrı bir sahne. Herkes kendini göstermeyi amaçlıyor. Avrupa ve ligi ayırt etmiyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN