İşte All-Star kadroları

Salı 05.01.2010 16:15

Beko Basketbol Ligi'nin yıldızlarını buluşturacak ''Beko All-Star 2010''da yer alacak takımların kadroları ile 3 sayı ve smaç yarışmasına katılacaklar açıklandı.

Conrad Otel'de düzenlenen basın toplantısında, 10 Ocak Pazar günü Kayseri Kadir Has Kongre ve Spor Merkezi'nde gerçekleştirilecek organizasyonun tanıtımı yapıldı.

Basketbol Federasyonu Asbaşkanı İmran Işıldar, genel sekreter Ali Özsoy, Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Burak Bıyıktay, Darüşşafaka Cooper Tires oyuncusu Jermareo Davidson ve TOFAŞ'lı sporcu Brandon Kyle Bowman'ın hazır bulunduğu toplantıda, Türk Yıldızlar ve Yabancı Yıldızlar takımlarının kadrolarının yanı sıra yarışmalara katılacak oyuncular ve organizasyon programı açıklandı.

TÜRK YILDIZLAR

Baş antrenörlüğünü Banvit Antrenörü Orhun Ene'nin, yardımcılığını Erdemir'den Ahmet Çakı'nın üstleneceği Türk Yıldızlar Karması, şu oyunculardan oluşuyor:

Barış Ermiş (Banvit), Bekir Yarangüme (Türk Telekom), Furkan Aldemir (Pınar Karşıyaka), Cevher Özer, Engin Atsür (Beşiktaş Cola Turka), Ersin Görkem (Kepez Belediyesi), Evren Büker (Galatasaray Cafe Crown), Hakan Köseoğlu (Erdemir), Kaya Peker, Kerem Tunçeri, Sinan Güler (Efes Pilsen), Semih Erden (Fenerbahçe Ülker)

YABANCI YILDIZLAR

Baş antrenörlüğünü Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Burak Bıyıktay'ın yapacağı, yardımcı antrenörlüğünü yine siyah-beyazlı ekipten Yağızer Uluğ'un üstleneceği Yabancı Yıldızlar Karması'nın kadrosu işe şöyle:
Brandon Kyle Bowman (TOFAŞ), Emir Preldzic, Trance Anthony Kinsey (Fenerbahçe Ülker), Igor Rakocevic (Efes Pilsen), Joshua Ian Shipp (Bornova Belediyesi), Lance Williams (Banvit), Lonny Leroy Baxter, Mire De Juan Chatman (Beşiktaş Cola Turka), Quincy Douby (Darüşşafaka Cooper Tires), Radoslav Rancik, Simas Jasaitis (Galatasaray Cafe Crown), Ryan David Toolson (Pınar Karşıyaka).

3 SAYI YARIŞMASI

Organizasyonda, 3 sayı yarışmasında yer alacak oyuncular şunlar:
Engin Atsür (Beşiktaş Cola Turka), James Edward Baron (Mersin Büyükşehir Belediyesi), Ryan David Toolson (Pınar Karşıyaka), Serkan İnan (Antalya Büyükşehir Belediyesi), Simas Jasaitis (Galatasaray Cafe Crown).

SMAÇ YARIŞMASI

Beko All-Star 2010'da smaç yarışmasında sahaya şu oyuncular çıkacak:
Brandon Kyle Bowman (TOFAŞ), Jermareo Davidson (Darüşşafaka Cooper Tires), Kedrick Brown (Bornova Belediyesi), Sinan Güler (Efes Pilsen), Trance Anthony Kinsey (Fenerbahçe Ülker).

PROGRAM

Pazar günü saat 13.30'da başlayıp 4 saat sürecek organizasyon, Spormax ve Sky Türk televizyon kanallarında HD kalitesiyle yayınlanacak.
Beko All-Star 2010'un merakla beklenen Türk Yıldızlar ve Yabancı Yıldızlar karmalarının maçları, 15.30'da başlayacak.

Müzik ve gösteri dünyasının önemli isimleri de bu büyük organizasyona renk katacak. Manga grubunun bir konser vereceği organizasyonda, Slovenyalı akrobatik smaç ekibi Dunking Devils de gösteri yapacak.
Zalgiris Kaunas Dance Team'in şovunun yer alacağı programda, DJ Suat Ateşdağlı da yer alacak.

KONUŞMALAR

Basketbol Federasyonu Asbaşkanı İmran Işıldar, Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak Türkiye için 2010'un çok önemli bir yıl olduğunu ifade ederek, ''Yılın ilk ve en önemli aktivitesini bu organizasyonla gerçekleştireceğiz. Son yıllarda Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde yapmak suretiyle All-star karşılaşmalarını herkese izletmeye çalışıyoruz'' diye konuştu.

Basketbol Federasyonu Genel Sekreteri Ali Özsoy da Kayseri seçiminin, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak şehirlerden biri olmasından kaynaklandığını belirterek, ''Kayseri Büyükşehir Belediyesi ile yaptığımız çalışmalar sonucu, salonun konfigürasyonu önemli ölçüde değişti. Açılır, kapanır tribünler eklendi ve kapasite arttı. Basketbola gönül veren, önemli yatırımlar yapan Beko'ya teşekkür ediyoruz'' dedi.
Özsoy, takımların önemli Avrupa sınavları nedeniyle kadroları Beko Basketbol Ligi'nde yer alan ekiplerin teknik heyetleriyle koordinasyon içinde belirlediklerini bildirdi.

Beşiktaş Cola Turka Antrenörü Bıyıktay, böyle bir organizasyonun parçası olmaktan mutluluk duyduğunu dile getirerek, ''Beni layık görenlere teşekkür ediyorum. Bunlar basketbolun güzel şov yönleri. Bu kısmını ortaya koyarak izleyicilere güzel bir basketbol izletip, mutluluk vermek istiyoruz. Kazanmaktan önemlisi, göze hoş gelen bir basketbol ortaya koymak'' şeklinde açıklamada bulundu.

Oyunculardan Davidson, 3 sayı yarışmasında yer almayı beklerken, smaç yarışması için seçilmesinin kendisi için sürpriz olduğunu belirterek, yarışmayı büyük bir sabırsızlıkla beklediğini söyledi.

Bowman ise yabancılar kadrosuna alınmaktan büyük bir onur duyduğunu kaydederken, yer alacağı smaç yarışması için ''Tam olarak nasıl hareketler sergileyeceğimi bilmiyorum ama masaya güzel bir servis sunmaya çalışacağım. Yüksekten uçtuğumuz, hopladığımız, zıpladığımız smaçları bolca görebileceğinizi söyleyebilirim'' dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN