Kobe yine en popüler

Perşembe 21.01.2010 15:44

Dünyanın en önemli basketbol organizasyonu olarak kabul edilen Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nde (NBA), 2008/2009 sezonu forma satışları açıklandı.

NBA tutkunları en çok Los Angeles Lakers'ın yıldızı basketbolcusunun formasını satın alıyor. İkinci sırada Cleveland'dan LeBron James var. En çok forması satılan takım ise Los Angeles Lakers.

NBA'de 2008-09 sezonundan beri yapılan En Popüler Forma sıralamasında Kobe Bryant bu sezon da ilk sıradaki yerini koruyor. Cleveland Cavaliers'ten LeBron James de ikinci sıradaki yerini kimseye kaptırmadı. 2009-2010 sezonunun başlangıcından buyana New York'daki NBA Store ve nbastore.com'daki satışlar göz önüne alınarak yapılan değerlendirmede, Orlando Magic'ten Dwight Howard üçüncü sırada yer alıp ilk kez ilk 5 içine girdi. Miami Heat'den Dwyane Wade ise 5. sıranın sahibi oldu.

En popüler kulüp forması sıralamasında ise Kobe Bryant'ın takımı Los Angeles Lakers ilk sırada yer aldı. En çok forma satan Lakers'ı Boston Celtic ile Cleveland Cavaliers izliyorlar.

EN ÇOK FORMA SATAN TAKIMLAR

1. Los Angeles Lakers
2. Boston Celtics
3. Cleveland Cavaliers
4. New York Knicks
5. Chicago Bulls
6. Orlando Magic
7. Denver Nuggets
8. Miami Heat
9. San Antonio Spurs
10. Phoenix Suns
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN