Rekor gecesinde Türkiye de adını duyurdu

Pazartesi 15.02.2010 15:19

Amerikan Profesyonel Basketbol Ligi'nin (NBA) en önemli organizasyonu olan All-Star mücadelesinde 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın yapılacağı Türkiye de adını duyurdu.

Basketbolda dünya seyirci rekorunun kırıldığı Guiness Rekorlar Kitabı'na giren Cowboys Stadyumu'ndaki basketbol şöleninin devre arasında, bu yaz Türkiye'de yapılacak Dünya Basketbol Şampiyonası'na katılacak ABD'li oyuncular tek tek anons edilerek seyircilere tanıtıldı.

Basketbolcuların tanıtımı sırasında, stadyuma dev ekrandan Türkiye ile ilgili görüntüler yansıtıldı. İstanbul ve Efes Antik Kenti ile maçların oynanacağı İstanbul, İzmir, Ankara ve Kayseri'deki salonlar ekrandan izleyicilere gösterildi. Tanıtımda, NBA'de Milwaukee Bucks forması giyen milli basketbolcu Ersan İlyasova'nın da fotoğrafı kullanıldı.

FIBA tarafından özel olarak hazırlanan 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası broşürleri de medya mensuplarının çalışma odası, basketbolcuların soyunma odası, VIP girişi ve localar gibi stadyumdaki bazı yerlerde All-Star'a gelenlere dağıtıldı.

Broşürün arka kapağında, NBA'in yıldız oyuncusu Kobe Bryant'ı Galata Köprüsü üzerinde basketbol topuyla gösteren bir illüstrasyon resim kullanıldı. Ersan İlyasova'yı da Efes Harabeleri'ne yaslanmış şekilde gösteren bir başka resim de tanıtım kataloğunda yer aldı.

Stadyumda dağıtılan katalogda, ayrıca maçların yapılacağı tüm salonlar ve maç programı da yer aldı. Katalogda, ''ABD'li devler, dünyanın en büyük basketbol olayı için bir araya geldi'' sloganı kullanıldı.

ABD TAKIMI EN ÖNEMLİ YILDIZLARINI İSTANBUL'A GETİRİYOR

Türkiye'de yapılacak 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda yer alacak ABD Ulusal Basketbol Takımı'nda NBA'in en önemli oyuncuları yer alıyor. İstanbul'a çok güçlü ve iddialı bir takımla gelen ABD ekibinde, Kobe Bryant, Lebron James, Dwyane Wade, Dwight Howard, Kevin Garnett, Paul Pierce, Amare Stoudemire, Carmelo Anthony, Allen Iverson gibi ligin en üst düzey oyuncuları bulunuyor.
Gecede oyuncular seyircilere tek tek tanıtılırken, stadyumu dolduran yaklaşık 110 bin kişiden büyük alkış aldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN