Sekizli finaller Bandırma'da

Perşembe 04.03.2010 14:10

Basketbolda Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası Sekizli Final maçları, Bandırma'da yapılacak.

Basketbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, bu yıl 18'incisi düzenlenecek Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası maçlarının 26-27-28 Mart'ta Bandırma'da gerçekleştirileceği bildirildi.

Banvit Kara Ali Acar Spor Salonu'nda yaşanacak kupa mücadelesinde 8 takım 3 gün süresince şampiyon olabilmek için çaba harcayacak. Türkiye Bayanlar Basketbol Ligi'nde 2009-2010 sezonunun birinci devresini puan cetvelinin ilk 8 sırasında tamamlayan Fenerbahçe, Mersin Büyükşehir Belediyesi, Galatasaray, Beşiktaş Cola Turka, Ceyhan Belediyesi, PANKÜP Kayseri Şekerspor, Samsun Basketbol ve İstanbul Üniversitesi takımları Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası'nın sahibi olabilmek için mücadele edecek.

Bu arada Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası'nın tüm maçları D Spor ve www.teknosaturkiyekupasi.org adresinde naklen yayınlanacak.

SON 6 YILIN ŞAMPİYONU FENERBAHÇE

İlk kez 1993 yılında gerçekleştirilen Türkiye Kupası'nda Fenerbahçe 9, Galatasaray 6 ve Botaş 2 kez kupayı müzesine götüren takımlar oldu.

1993-1998 yılları arasında Galatasaray üst üste 6 kez kupayı kazanarak bu konuda bir rekora imza atarken, Fenerbahçe geçen yıl bu rekoru egale ederek üst üste 6, toplamda da 9. kupa şampiyonluğunu kazandı.

Geçen yıl Kayseri Kadir Spor Salonu'nda düzenlenen Teknosa Bayanlar Türkiye Kupası'nda Beşiktaş Cola Turka, Ceyhan Belediyesi, Fenerbahçe, Galatasaray, Mersin Büyükşehir Belediyesi, PANKÜP TED Kayseri Koleji, Tarsus Belediyesi ve Samsun Basketbol takımları mücadele etmiş ve kıran kırana yaşanan çekişme sonunda Fenerbahçe ile Galatasaray finalde karşı karşıya gelmişti. Sarı lacivertli takım, bu maçta rakibine 63-60'lık skorla üstünlük sağlayarak kupanın sahibi olmuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN