Dünya Basketbol Şampiyonasına hazırız

Çarşamba 17.03.2010 10:54

Türkiye'de 28 Ağustos-12 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın final grubu maçlarına ev sahipliği yapacak İstanbul'daki Olimpiyat Salonu'nda çalışmalar program dahilinde devam ederken, salonun ilk test organizasyonu ise mayıs ayı içerisinde gerçekleştirilecek.

Basketbol Federasyonu'ndan alınan bilgiye göre, Türkiye'ye yaptıkları rutin ziyaretlerle inşaatlardaki son durumu inceleyen FIBA'nın denetçi firması BG Algoe yetkilileri Pierre Epars ve Pascal Sourdet dün İstanbul'a gelerek Olimpiyat Salonu'ndaki son durumu inceledi. Olimpiyat Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıya Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Genel Sekreteri Ali Özsoy, 2010 Etkinlik Direktörü Emin Balcı, FIBA 2010 Organizasyon Direktörü Predrag Bogosavljev, FIBA Türkiye İrtibat Sorumlusu Zeki Ayan, Organizasyon Komitesi ve Nuhoğlu-Uğraş İnşaat yetkilileri ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Spor A.Ş. sorumluları ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü yetkilileri katıldılar.

Olimpiyat Salonu'nda öncelikle son durumla ilgili olarak geniş katılımlı bir toplantı yapılırken, BG Algoe'nin son ziyaretlerinden bu yana inşaatta ortaya konan gelişmeler ve gelinen nokta masaya yatırıldı. Toplantının ardından inşaat gezilirken, ortaya konan gelişmelerden memnun olan FIBA yetkilileri yapılan çalışmalardan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Ortaya konan ilerlemelerin sevindirici olduğunu ifade eden FIBA yetkilileri, her şeyin yolunda devam etmesinden dolayı da memnun olduklarını belirttiler. İnşaatın yüklenici firması Nuhoğlu-Uğraş yetkilileri de son incelemelerden bu yana ortaya konan çalışmalar hakkında bilgiler verirken, halihazırda devam eden çalışmalar ile ilgili olarak da FIBA ve TBF yetkililerini aydınlattılar.

DETAY İŞÇİLİKLER KALDI
Olimpiyat Salonu'ndaki çalışmalar programa uygun ve hızlı bir şekilde devam ederken, planlanan birçok çalışmanın tamamlandığı ve sadece detay işçiliklerin kaldığı belirtildi.
Elektrik tesisatı ile ilgili işler sona ererken, salonun duvarları, basına ait alanlar, soyunma odaları, fuayeler ve VIP'nin inşaat çalışmaları bitirildi. Bu alanlar ile ilgili olarak sadece dekorasyon ve ince işlerin yapımları devam ederken, LED ekranların montajları da tamamlandı.
Salonda yapımı tamamlanan ses sistemlerinin testleri devam ederken, skorbordun da montajına başlandı. Teleskopik tribünlerdeki çalışmalar tüm hızıyla sürerken, seyirci koltuklarının montajının da büyük bir kısmı tamamlanmış durumda.

TB2L FİNAL GRUBU MAÇLARI İLE TEST
Olimpiyat Salonu'nun ilk test organizasyonunun da mayıs ayı içerisinde yapılacağı belirtildi.
7-9 Mayıs tarihleri arasında oynanacak TB2L Final Grubu ikinci devre Yükselme Grubu maçları İstanbul Olimpiyat Salonu'nda oynanacak. Olimpiyat Salonu'nun ilk testi olacak olan bu organizasyonun ardından şampiyona tarihine kadar farklı bir organizasyonlar yapılması da yine planlar dahilinde olduğu açıklandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN