Hido yurda döndü

Cuma 21.05.2010 00:00

Milli basketbolcu Hidayet Türkoğlu, NBA'de forma giydiği Toronto Raptors ile sezonu tamamlamasının ardından ailesiyle birlikte Türkiye'ye döndü.

Türkoğlu ailesi, THY'ye ait bir uçakla Newyork'tan Atatürk Havalimanı'na geldi.

Havalimanında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hidayet, ''Eve dönmek beni her zaman mutlu etmiştir. Ailemle ülkemde güzel bir tatil yapmak, beni güzel bir noktaya getirecektir. Biraz da antrenman yapıp, fizik olarak iyi bir noktaya gelmek istiyorum. Bu yıl hem bizim için hem de Türkiye için önemli bir yaz olacağını düşünüyorum. Ben de kaptan olarak kendimi en iyi şekilde hazırlama hedefindeyim. Şu anki amacım güzel bir tatil geçirip, kampa ve şampiyonaya moralli başlamak'' diye konuştu.

NBA'de sezonu nasıl değerlendirdiği sorulan milli basketbolcu, ''Bu yıl herkes gördü, saklanacak bir şey yok. İyi bir sezon geçirmedik. Bunun üzüntüsünü yaşıyoruz. Sezon geride kaldı en iyi şekilde kendimi hazırlayıp milli takım kampını hedefliyorum'' dedi.

Beklentinin her zaman yüksek olduğunu kaydeden Hidayet, ''İnşallah ülkeyi sevince boğacak başarı elde ederiz'' ifadesini kullandı.

Mehmet Okur'un sakatlığını da değerlendiren milli oyuncu, ''Üzüntülüyüm. Mehmet benim yıllardır arkadaşım. Şanssızlık, acil şifalar diliyorum. İnşallah en kısa zamanda toparlanır ve istediği form düzeyine ulaşıp sağlığına döner'' diye konuştu.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA