Hedef ilk dört

Çarşamba 09.06.2010 15:21

(A) Milli Basketbol Takımı Baş Antrenörü Bogdan Tanjevic, Türkiye'de düzenlenecek Dünya Şampiyonası'nda hedeflerinin ilk 4 olduğunu söyledi.

Tanjevic, milli takım kadrosunun açıklandığı basın toplantısında yaptığı konuşmada, Dünya Şampiyonası'nda çok tehlikeli bir takıma sahip olacaklarını belirterek, ''Hedefimiz ilk 4 ve olursa tabii madalya almak. Bu kolay bir hedef değil. Gruptan başlayarak çok zor maçlar oynayacağız. Birinciliği elde etmek için çok ter dökmemiz gerekecek. Sahip olduğumuz büyük motivasyonla hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum'' dedi.

Dünya Şampiyonası'nda Türk halkının da müthiş desteğini alacaklarını ifade eden Tanjevic, ''6 yıllık Türkiye tecrübemde Türk insanının Türk bayrağını çok sevdiğini ve saydığını gördüm. Türk insanının 25 yıl yaşadığım İtalyanlardan daha fazla kendi bayrağına sahip çıktığını gördüm. Benim de bu bayrağa çok saygım ve sevgim var ve bu bayrağın yükseklerde dalgalanması için elimden geleni yapacağım'' diye konuştu.

''TÜRK HALKINA TEŞEKKÜR EDERİM''

Türk insanının ne kadar yardımsever olduğunu hastalığı döneminde bir kez daha öğrendiğini kaydeden Tanjevic, ''Tüm Türk halkına tekrar tekrar verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyorum. Bu turnuvada en iyisini yapmak için, bu destek bana itici bir güç olacaktır'' ifadelerini kullandı.

Hazırlıkların ilk 15 gününü Nihat İzic, Orhun Ene, Aziz Bekir ve Ertuğrul Erdoğan'ın yöneteceğini kaydeden Tanjevic, şunları söyledi:

''Enerji toplamam ve daha iyi olmam için 15 günlük bir süre olacak. Herhangi bir tehlike yok, biz bu arkadaşlarla uzun süredir çalışıyoruz ve benim 15 gün olmamam sorun yaratmayacak. Benim olmadığım halde arkadaşlarım Fenerbahçe'yi şampiyon yaptılar. Orhun ve Nihat'ın da kendi kulüplerindeki başarılarına baksanız bunun sorun olmayacağını görürsünüz. Daha sonra ben yönetimi elime alacağım ve saha kenarında alıştığınız gibi beni bir sağa bir sola giderken görebileceksiniz. Ben her şeyimi vereceğim, oyuncularım da ellerinden geleni yapacaklardır. Çok motiveyim ve insanları da çok motive görüyorum. Bu beni ekstra olarak daha da motive etmektedir. Antrenör arkadaşlarımın da öyle olduklarını görmek beni mutlu ediyor.''

BLACKMAN...

Tanjevic, eski NBA oyuncusu Rolando Blackman'i de teknik heyete kattıklarını anlatarak, ''Eski bir NBA oyuncusu. Dallas Mavericks'de antrenörlükte uzmanlaştı. Pozitif ve yardımseverdir. Oyuncularımıza da ekstra bir katkısı olacak. Gerçek yıldızların nasıl davranması gerektiği konusunda bize yardım edecek. Alçak gönüllü olmaları gerektiğini gösterecekt ve benimle beraber 2 Ağustos'ta takıma katılacaktır'' şeklinde konuştu.

Avrupa Şampiyonası'nda kendilerini tam olarak gösteremeyen oyuncuları olduğunu, ancak bunların Dünya Şampiyonası'nda çok daha iyi oynayacaklarına inandığını belirten Tanjevic, ''Ayrıca Kerem Gönlüm'ün takıma katılabilmesi beni sevindirdi. Oyunuyla pozitifliğiyle ve insanlığıyla takımımıza çok şeyler katacak'' dedi.

''AZİZ YILDIRIM'I REDDETMEK ZORUNDA KALDIM''

Bogdan Tanjevic, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'dan, gelecek sezon da devam etmesi yönünde teklif aldığını ancak bunu kabul etmediğini ifade etti.

Tanjevic, bu konuda ''Teklif aldığım halde Sayın Aziz Yıldırım'ı gelecek sezon için reddetmek zorunda kaldım. İnanıyorum ki onlar gelecek sezon çok iyi başarılar elde edecekler. Bu potansiyele de sahipler'' dedi.

2004'de Türkiye'ye geldiğinde hedeflerden birinin 2010'a gençlerle gelmek olduğunu anlatan Tanjevic, ''86 jenerasyonu gereken patlamayı benim beklediğim kadar yapamadı. Bunun sorumluluğunu kendime alıyorum. Bunu kulüp başkanım Aziz Yıldırım'a da söyledim'' ifadelerini kullandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN