Milliler son çalışmasını yaptı

Perşembe 15.07.2010 12:33

(A) Milli Basketbol Takımı, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın ilk hazırlık kampı için geldiği Antalya'da son antrenmanını yaptı.

Milli basketbolcular, Kepez Erdal Öner Spor Salonu'ndaki son antrenmanda, ısınma, kültür-fizik ve pas çalışması yaptılar. Milli basketbolcuların neşeli oldukları görülen antrenmanda, antrenörler Orhun Ene ile Aziz Bekir'in gözetimindeki iki takım arasında şut yarışması da yapıldı. Ardından kırmızı ve beyaz takımlar arasındaki maçla hücum ve savunma çalışıldı.

Antrenman öncesi Antalya kampını değerlendiren Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, 6 gündür Antalya'da çalıştıklarını hatırlatarak, Antalya'daki son antrenmanın gerçekleştirdiklerini söyledi. Erdenay, kamptan yeterli verimi aldıklarını ifade ederek, ''Hem oyuncular yavaş yavaş yazın hamlığını attılar, hem de öğleden sonra denize girerek, birlikte eğlenerek güzel vakit geçirdiler. Zaten kampın hedefi de moral kazanmak ve İtalya'daki ağır antrenmanlara hazırlıktı'' dedi. Erdenay, İstanbul'da da üç gün boyunca antrenmanları sürdüreceklerini, 20 Temmuz Salı günü de İtalya'ya hareket edeceklerini kaydederek, 10 günlük İtalya kampında yaklaşık 18 antrenman yapacaklarını bildirdi.

Hedeflerinin yarı final olduğunu yineleyen Erdenay, ''iyi bir takımız ve çok iyi motive olacak oyuncularımızla, birçok favorinin olduğu bu şampiyonada, kendi sahamızda, seyircilerimiz önünde yarı final oynayacağız'' dedi. Erdenay, 2010 Dünya Şampiyonası'nın bir ayağının da Antalya'da oynanacağının, ancak daha sonra başka bir şehre alındığının hatırlatılması üzerine de, ''Her şehrimiz güzel, ancak Antalya'yı doğal özellikleri ve turistik olması dolayısıyla FIBA çok istiyordu. Ama olmadı, ne yapalım, sağlık olsun'' dedi.

Antalya kampını tamamlayan ve bugün saat 17.15 uçağı ile İstanbul'a hareket edecek olan ay-yıldızlı basketbolcular, Dünya Şampiyonası hazırlıklarını yarın akşam Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapacakları antrenmanla sürdürecekler.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN