Gasol İstanbul'a geliyor ama...

Cuma 16.07.2010 11:37

NBA ekiplerinden Los Angeles Lakers'ta forma giyen İspanyol oyuncu Pau Gasol'un Türkiye'de düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda İspanyol Milli Takımı'na tribünden destek olacağı bildirildi.

Turnuvanın resmi internet sitesinde yer alan açıklamada, 2006'da Japonya'da düzenlenen FIBA Dünya Şampiyonası'nda İspanya'nın altın madalya kazanmasında önemli rol oynayan ve şampiyonanın en değerli oyuncusu seçilen Pau Gasol'un, 2005'teki Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda olduğu gibi grup maçlarında İzmir'de ve devamında İstanbul'daki elemelerde Milli Takım'a tribünden destek vereceği belirtildi.

Türkiye'ye televizyon yorumcusu olarak geleceğini bildiren Gasol, ''Türkiye'ye televizyon yorumcusu olarak gelip maçları ancak tribünden izleyebilecek olsam da takıma elimden geldiğince destek olmaya çalışacağım. Turnuva başladığında sahada olmak isteyeceğimden şüphem yok, ama verdiğim kararın kesinlikle doğru olduğuna inanıyorum, bundan hiç bir şüphem yok'' dedi.

30 yaşındaki oyuncu yoğun bir yaz dönemi geçirdiğini, geçen hafta Hollanda-İspanya arasında oynanan Dünya Kupası Finali'ni izlemek için Güney Afrika'da bulunduğunu, önümüzdeki günlerde de UNICEF'in elçisi olarak Etiyopya'ya gideceğini belirtti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN