Web Sürümüne Geç

  İstanbul'da basketbol şöleni

  Perşembe 05.08.2010 12:50

  Adidas İstanbul Cup uluslararası basketbol turnuvası yarın başlayacak.

  Türkiye Basketbol Federasyonu'nun (TBF), Adidas'ın sponsorluğunda bu yıl ilk kez düzenlediği Adidas İstanbul Cup, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda final maçlarına ev sahipliği yapacak Sinan Erdem Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

  Üç gün sürecek turnuvada (A) Milli Basketbol Takımı'nın yanı sıra 2010 Dünya Şampiyonası'nda (A) Grubu'nda mücadele edecek Sırbistan, (B) Grubu'nda yer alan İran ve (D) Grubu'ndaki Yeni Zelanda mücadele edecek.

  Bu organizasyonla birlikte Sinan Erdem Spor Salonu, uluslararası bir turnuvaya ilk kez ev sahipliği yapacak. Turnuvadaki maçlar NTV Spor'dan canlı yayınlanacak. Dünyaca ünlü Ukraynalı dans grubu ''Red Foxes'' da turnuvada gösteriler yapacak.

  MAÇ PROGRAMI

  Turnuvanın maç programı şöyle:

  Yarın:
  18.00 Sırbistan-Yeni Zelanda
  20.30 Türkiye-İran

  7 Ağustos Cumartesi:
  18.00 İran-Sırbistan
  20.30 Türkiye-Yeni Zelanda

  8 Ağustos Pazar:
  18.00 Yeni Zelanda-İran
  20.30 Türkiye-Sırbistan

  BASIN TOPLANTISI

  Türkiye'nin ev sahipliğinde 28 Ağustos-12 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesinde (A) Milli Takım'ın ilk hazırlık maçlarını oynayacağı Adidas İstanbul Cup'ın tanıtımı amacıyla Polat Renaissance Otel'de basın toplantısı yapıldı.

  Basın toplantısına TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy, TBF Asbaşkanı İmran Işıldar, TBF 2010 Etkinlik Direktörü Emin Balcı, (A) Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, (A) Milli Takım Yardımcı Antrenörü Orhun Ene ve Adidas Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Haluk Özmutlu katıldı.

  TBF Genel Sekreteri Özsoy, turnuvada Sinan Erdem Spor Salonu'nun ilk kez uluslararası bir organizasyonda test edileceğini belirtirken, TBF Asbaşkanı Işıldar, milli takımın ilk hazırlık maçlarını oynayacağı turnuva için basketbolseverlerden destek istedi. TBF 2010 Etkinlik Direktörü Balcı da turnuvayı her açıdan dünya şampiyonası standartlarında düzenleyerek, Sinan Erdem Spor Salonu'nda şampiyona öncesi son eksikleri görme olanağı bulacaklarını kaydetti.

  Adidas Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Özmutlu ise turnuvaya isimlerini vermekten dolayı gurur duyduklarını belirterek, bu organizasyonun kalıcı olmasını istediklerini söyledi.

  (A) Milli Basketbol Takımı Menajeri Harun Erdenay, basketbolseverlere çağrıda bulunarak, milli takımı şampiyona öncesi motive etmelerini isterken, milli takımın turnuvada tam kadro sahada olacağını belirtti.

  (A) Milli Takım Yardımcı Antrenörü Orhun Ene de bu tür turnuvaların büyük organizasyonlar öncesi çok yararlı olduğunu vurgulayarak, düzenleyenlere teşekkür etti.

  Öte yandan, TBF Genel Sekreteri Ali Özsoy, bir soru üzerine, vatandaşlık işlemleri tamamlanarak Türk Milli Takımı'nda oynaması için FIBA'ya başvurulan Emir Preldzic konusunda henüz bir gelişme olmadığını vurgulayarak, ''FIBA Genel Sekreteri önce yeşil ışık yaktı ama şu ana dek FIBA'dan gelen bir şey yok. Artık bu aşamadan sonra gelse bile faydası olmaz. Görünüşe göre mevcut kadroyla şampiyonada yer alacağız'' dedi.


  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN