TBL'de fikstür çekildi

Salı 10.08.2010 12:13

Beko Basketbol Ligi'nde 2010-2011 Sezonu Fikstürü çekildi.

The Marmara Otel'de gerçekleştirilen fikstür çekimine, TBF Asbaşkanı İmran Işıldar, ligler koordinatörü Ayhan Özgümüş ve ligler direktörü Ahmet Araşan ile Pınar Karşıyaka haricinde ligde yer alan kulüplerin temsilcileri katıldı.

Kura çekiminde konuşan Asbaşkan İmran Işıldar, yeni bir heyecanın başlangıcında olduklarını ifade ederek, ''Umarım kazasız belasız, çok zevkli müsabakalar izleriz'' dedi. Ahmet Araşan ise Beko Basketbol Ligi'ne ilginin bu sezon da artacağına inandıklarını ifade ederek, ''Geçtiğimiz 3 haftalık dönem içinde kulüp ziyaretinde bulunduk. Bütün kulüpler yeni sezona çok iyi hazırlanıyor. Bu bizi çok memnun etti. Ligin kaliteli ve heyecanlı olacağını gösterdi'' diye konuştu. Bu sezon çok sayıda değişiklik yaptıklarını anlatan Araşan, ''Ancak ana unsurlarda değişiklik olmadı. Örneğin, yabancı sayısında değişiklik yok'' ifadesini kullandı.

İLK HAFTA MAÇLARI
16 takımın katıldığı kura çekimi sonrasında, ilk hafta maçları şöyle oluştu:

16-17 Ekim:
Banvit-Fenerbahçe Ülker
Efes Pilsen-Antalya Büyükşehir Belediyesi
Aliağa Petkim-Oyak Renault
Mersin Büyükşehir Belediyesi-Olin Edirne Gençlik
Bornova Belediyesi-Medical Park Trabzonspor
Türk Telekom-Beşiktaş Cola Turka
Galatasaray Cafe-Crown-Erdemir
Tofaş-Pınar Karşıyaka

Kura çekiminde Fenerbahçe Genel Menajeri Nedim Karakaş, Efes Pilsen Genel Menajeri Engin Özerhun, Galatasaray Cafe Crown adına kulüp basketbol şube sorumlusu Hakan Üstünberk, Beşiktaş Cola Turka (A) Takım Menajeri Murat Murtezaoğlu ve Medical Park Trabzonspor Menajeri Doğan Hakyemez ile diğer kulüp temsilcileri hazır bulundu.

NORMAL SEZON 16 EKİM'DE BAŞLAYIP, 23 HAZİRAN 2011'DE SONRA ERECEK
Beko Basketbol Ligi'nde 30 hafta sürecek normal sezon 16 Ekim'de başlayıp, 8 Mayıs 2011'de sona ererken, Play-off serisi ise 14 Mayıs-23 Haziran 2011 tarihinde oynanacak. 2010-2011 sezonu takvimine göre Türkiye Kupası Eleme Grubu maçları, 5-11 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Beko Basketbol Ligi'ndeki 16 takımın dört grupta mücadele edeceği turnuva, TBF'nin belirleyeceği dört il merkezinde organize edilecek. Eleme müsabakaları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alan 8 takım, 10-13 Şubat tarihlerinde düzenlenecek Türkiye Kupası Final Grubu maçlarında karşı karşıya gelecek. Yeni sezon takvimine göre Fenerbahçe Ülker ile Efes Pilsen arasında oynanacak Cumhurbaşkanlığı Kupası ise 13 Ekim'de sahibini bulacak.

Beko Basketbol Ligi'nde yıldız oyuncuların biraraya geldiği, müzik, şov ve gösteri dünyasının buluştuğu Beko All Star organizasyonu ise 29-30 Ocak haftasında gerçekleştirilecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN