Web Sürümüne Geç

Destek şart

Salı 11.08.2010
Ev sahibi olduğumuz Dünya Basketbol Şampiyonası'na sayılı günler kaldı ve heyecan dorukta. İstanbul, Ankara, Kayseri ve İzmir'de dört grupta 24 takımın katıldığı şampiyonada Türk Milli Takımımız ev sahibi avantajını bence en iyi şekilde kullanmalı.
İlk grupta Rusya, Çin, Fildişi Sahilleri, Yunanistan ve Porto Riko ile karşı karşıya gelecek milli takımımız grup maçlarını 10 bin 400 kişilik şampiyona için özel hazırlanan Ankara Spor Salonu'nda oynayacak. İlk sınavını Fildişi Sahilleri karşısında verecek olacak Milli Takımımız hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.
İyi bir kamp dönemi geçirdiği düşündüğüm takımımız hazırlık kampının ilk etabını Antalya'da bitirdi ve 2.etap çalışmlarını da İtalya'nın Bormio kentinde tamamlayarak yurda döndü.
Hiç hız kesmeden Adidas İstanbul Cup ile hazırlık maçlarına başlayan 12 Dev Adam bu turnuvada Dünya Şampiyonasında yer alacak İran, Yeni Zelenda ve Sırbistan ile karşılaştı.

EVREN DÜŞÜNÜLMELİ
Turnuvanın ilk gününde İran karşısında rahat bir oyun sergileyen ve farklı bir galibiyet alan milliler turnuvanın ikinci gününde Yeni Zelenda ile karşılaştı. Yeni Zelanda'yı da farklı mağlup ettik fakat takımın en formda ismimlerinden Engin Atsür'ün sakatlığı ile büyük bir şok yaşadık.
Genç oyuncu aşil tendonunu kopardı ve yaklaşık 4 ay sahalardan uzak kalacak. Turnuvanın son maçında Sırbistan'a mağlup olan ekibimiz pek de iyi bir oyun sergileyemedi.
Bence Engin'in yokluğunda Evren Büker'e şans verilmesi lazım. Galatasaray'da çok iyi bir sezon geçiren Evren Büker eğer şans bulursa mutlaka kendini kanıtlayacaktır. Her geçen formunu yukarıya çeken milli takımda hazırlık kampının başında sağlık nedenleri ile takımdan ayrı kalan tecrübeli antrenör Bogdan Tanjevic takımın başına Bormio kampı sonrası döndü.
Tanjevic'in yokluğunda takımı çok iyi yöneten Orhun Ene ve Nihat İziç ikilisi takımdan çok ümitli olduklarını her fırsatta dile getirdiler.
Tanjevic'in kampın ilk etabında takımın başında olmamasından dolayı rahatsızlık duyan birçok kişi azda olsa haklı gözüküyor ama Tanjevic, Türk basketboluna çok şey katmıştır ve yıllardır ülkemizde hem Fenerbahçe'yi hem de milli takımı çalıştırarak artık bizden birisi gibi olmuştur.

HAYDİ TRİBÜNE...
Tanjevic'in antrenörlüğü kesinlikle tartışılmaz ve bunu da şampiyonada tekrar göreceğiz. Genel olarak Dünya Şampiyonası'nı değerlendirirsek turnuvada ön plana çıkan ekipler Türkiye dışında Amerika, İspanya ve Sırbistan.
Özellikle Sırbistan Milli Takımı'ndaki Milos Teodosic'e dikkat diyorum.
İzlemekten keyif alabileceğiz sayılı oyunculardan birisi. Tabii ki ABD'li Kevin Durant da gözden kaçmamalı. Amerika Milli Takımı'nda birçok NBA yıldızı yer almazken bir kez daha anladık ki Amerika, Olimpiyatlara Dünya Şampiyonası'ndan çok daha fazla değer veriyor.
İspanya'da ise Pau Gasol gelmiyor ve bence boğalar için büyük eksik. Milli takımımızın yer aldığı C Grubu'na baktığımızda liderliğin en güçlü adayı biz gösterilsekte grupta kesin kazanırız diye baktığım sadece Çin ve Fildişi Sahilleri var.
Yunanistan, Porto Riko ve Rusya çok tehlikeli takımlar. Rusya'nın başında bir dönem Efes Pilsen'i çalıştıran ve 2007 yılında Rusya ile Avrupa Şampiyonluğu yaşayan antrenör David Blatt var. Oynayacağımız her maçta seyircimizin desteğini çok iyi kullanmak zorundayız.
Ankaralı basketbolseverlere ilk grup maçlarında büyük iş düşüyor.
12 Dev Adam'a destek şart!

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN