Web Sürümüne Geç

Devlerin aşkı büyük olur

Çarşamba 25.08.2010

Ev sahipliğini yaptığımız 16. Dünya Basketbol Şampiyonasıiçin artık nefesler tutuldu. Cumartesi günü başlayacak ve Türkiye'nin bugüne kadar gerçekleştirdiği en büyük spor organizasyonu olarak tarihe geçecek olan şampiyonada 12 Dev Adam, dünyanın en büyüğü olabilmek için şansını sonuna kadar zorlayacak...

Nefesler tutuldu, büyük heyecana sadece 3 gün kaldı. Bu yıl 16.'sına ülkemizin ev sahipliği yapacağı Dünya Basketbol Şampiyonası, cumartesi günü İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri'deki salonlarda 4 grupta oynanacak 12 karşılaşma ile start alacak. Türkiye C Grubu'nda Yunanistan, Rusya, Porto Riko, Çin ve Fildişi Cumhuriyeti ile mücadele edecek. 12 Dev Adam ilk maçını açılış gününde 21.30'da Fildişi Cumhuriyeti ile yapacak. Gruplarda ilk 4 takım tur atlayacak.

Favori İspanya
ABD'nin, Rüya Takım yerine tecrübesiz bir kadroyla 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'na boy gösterecek olması, son Avrupa ve Dünya Şampiyonu İspanya'yı favori olarak öne çıkarıyor. Birçok önemli yıldız, Türkiye'nin şimdiye dek düzenlediği bu en büyük spor organizasyonuna eşlik etmeyecek. Basketbolseverler, İspanya'dan Pau Gasol, Arjantin'den Emmanuel Ginobili, Fransa'dan Tony Parker, Almanya'dan Dirk Nowitzki gibi isimleri seyretme şansı bulamayacak.

Altıncılığımız var
NBA patentli Hidayet'li, Ersan İlyasova'lı kadrosuyla Türkiye'ye de şampiyonluk şansının tanındığı dev turnuvanın finali, referandum günü olan 12 Eylül'de, İstanbul'da yeni inşa edilen Sinan Erdem Spor Salonu'nda oynanacak. 2001'de Türkiye'de düzenlenen turnuvada Avrupa ikincisi olan Dev Adamlarımız, daha önce iki kez katıldığı dünya şampiyonalarında dokuzunculuk ve altıncılık elde etmişti.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN