Orhun Gencer: Yolumuz açık olsun

Çarşamba 25.08.2010
A Milli Basketbol Takımımız Dünya Şampiyonası öncesinde oynadığı son hazırlık turnuvası olan Efes World Cup'ta ilk turnuvalara nazaran çok daha iyi bir performans sergiledi. Lübnan ve Kanada'yı farklı geçen 12 Dev Adam, turnuvanın son gününde ise iyi oynamasına karşın Arjantin'e uzatmalarda kaybetti. Turnuva grup maçlarını oynayacağımız Ankara'da oynandı ve başkentli basketbol severlerin hazırlık turnuvası olmasına rağmen gösterdiği ilgi bence çok iyiydi. Bu seyirci desteği, şampiyona boyunca daha da kuvvetli olacaktır ve ev sahibi avantajımızı seyirci açısından en iyi şekilde kullanmış olacağız. Efes World Cup'ın ilk gününde Ersan İlyasova tam 4 numara pozisyonunda oynamaya başladı dedim, yüzüne aldığı darbe sonucu sahayı terketti ve turnuva boyunca dinlendirildi. Maalesef onu gerçek pozisyonu 4 numarada çok az izleme fırsatı oldu.

İki Ömer de çok iyiydi

Dünya Şampiyonası'nda maske ile oynacağı açıklanan Ersan'a bence maske iyi gelecektir. Maske ile oynayan oyuncular genellikle çok daha iyi performans sergilerler. (bu tabii ki benim kendi inandığım bir şey) Son turnuvada Kanada ve Lübnan'ı farklı mağlup eden ay-yıldızlılar, turnuvanın son gününde bana göre oynadığımız en ciddi rakip olan Arjantin'e adeta kazandığımız maçı hediye ettik. Son dakikalarda yaptığımız basit hatalarlarla elimizde bulunan ciddi skor avantajını Tangocular'a verdik ve maçı uzatmada kaybettik. Böylece Efes World Cup'ı da ikinci sırada tamamlayarak hiçbir hazirlik turnuvasında birinci sırayı alamadık. Genel olarak takıma baktığımızda daha toparlanmış daha ciddi bir milli takım gördük Ankara'da. Özellikle Ömer Onan ve Ömer Aşık savunma da gösterdikleri mücadele ile alkışı hak ettiler. Gard yokluğunda Milli Takım'a sonradan eklenen Barış Ermiş'in forma giyme şansının oldukça düşük olduğunu düşünüyorum. Her türlü olumsuzluk ve şanssızlığa rağmen Milli Takımımız, Dünya Basketbol Şampiyonası'nda başarılı olacaktır. Buna gönülden inanıyorum ve sizler de inanmalısınız

Fildişi'ni süpürürüz
Turnuvanın ilk gününde çok zayıf bir rakip olan Fildişi Sahili ile oynayacağız. Bu karşılaşmayı çok rahat kazanacağız ama süper bir başlangıç olması gerekiyor. Grubumuzda diğer rakiplerimiz, Yunanistan, Porto Riko, Rusya, Çin. A Milliler'in bu rakipleri yenmemesi için hiçbir neden yok. Mücadelemizi ve savunmadaki sertliği bırakmazsak, grubu lider olarak tamamlayabiliriz. Grubu lider bitirebilmek, ileriki turlar için de çok önemli. Organizasyonun başlamasına artık 3 gün kaldı. Yani geriye sayım başladı. Seyircimizin de takıma vereceği katkıyla yolumuza yürümeliyiz.
Herşey yolunda bundan sonra artık
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN