Devler sahnede

Cumartesi 28.08.2010

Türkiye'de düzenlenecek dev organizasyonun açılışı dün akşam İstanbul'da muhteşem bir törenle yapıldı. A milliler ilk maçını Fildişi Sahili ile oynayacak

Aylardır büyük bir heyecanla beklenen an geldi çattı. Türkiye'nin bugüne kadar düzenlediği en büyük spor organizasyonu olan 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası bugün başlıyor. Beş kıtadan 24 ülke takımının katıldığı bu dev organizasyon 61 ülkede canlı, 39 ülkede ise banttan yayınlanacak.

Şampiyona için dün akşam İstanbul'da dillere destan bir açılış düzenlendi. TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin ve Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak'ın da katıldığı törende tam bir ışık ve ses ziyafeti sunuldu. Semazen gösterisi, Mehteran Takımı ile süslenen açılışta Müslüm Gürses ve Sezen Aksu sahne aldı. Açılış tam 172 ülkede canlı olarak izlendi.

* * *
Devler sahnede
Yıllardır merakla beklediğimiz ülkemizin ev sahipliğinde düzenlenecek 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nın açılışı dün akşam İstanbul'da muhteşem bir açılışla yapıldı. İstanbul, Ankara, İzmir ve Kayseri'de oynanacak maçlarda, toplam 24 takım, 6'lı gruplarda ilk 4'e kalarak bir üst tura çıkmak için mücadele verecek.

NTV naklen yayınlıyor
Organizasyonda bugün 4 grupta 12 karşılaşma yapılacak. A milliler, C Grubu'ndaki ilk maçını Fildişi Sahili ile yapa.cak. Ankara Arena'da oynanacak olan mücadele saat 21.00'de NTV'den naklen yayınlanacak. Günün diğer önemli maçı ise- ABD-Hırvatistan arasında saat 19.00'da.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA