28 milyon TL'lik çek

Salı 14.09.2010

Dünya ikincisi A Milli Basketbol Takımımızı kabul eden Erdoğan, 28 milyon TL'lik çeki Federasyon Başkanı Turgay Demirel'e teslim etti

Ülkemizde düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda gümüş madalya kazanan A Milli Takımımız, dün Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı ziyaret etti. Başbakanlık Merkez Bina'da gerçekleşen kabulde, Erdoğan, konuşmasının başında 12 Dev Adam'a başarısından dolayı teşekkürlerini sunarken, yoğun referandum çalışmalarına rağmen ellerinden geldikçe Milli Takım'ın yanında olmaya çalıştıklarını söyledi. Başantrenör Tanjevic de kendilerine verilen destekten dolayı Başbakan Erdoğan'a teşekkür etti.

Kişi başı 1.5 milyon TL

Tanjevic, Başbakan Erdoğan'a kazanılan madalyaları hediye ederken; Hidayet ise milli basketbolcuların fotoğrafları ve imzalarının bulunduğu çerçeve hediye etti. Başbakan da daha önce söz verdiği gibi basketbolcu ve teknik heyete verilecek, kişi başı 1 buçuk milyon TL olmak üzere toplam 28 milyon TL'lik çeki Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'e verdi. Milli basketbolcular, Başbakan Erdoğan öncesinde, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin'i de ziyaret etti.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN