MP Trabzonspor'a Sırp yıldız

Cumartesi 18.09.2010 14:27

Beko Basketbol Ligi takımlarından Medical Park Trabzonspor, Sırbistan Milli Takımı'nın oyun kurucularından Aleksander Rasic ile 1 yıllık anlaşma sağladı.

Kulüp basın sözcüsü Ertuğrul Doğan, Evren Büker'in istenilmeyen şekilde kulüpten ayrılmasının kendilerini üzdüğünü belirterek, ''Ancak hiçbir kimsenin yeri doldurulmaz değil. Takımımızdaki tüm oyuncuların Trabzonspor Basketbol takımı kurulduğundan beri gösterdiği çaba ve fedakarlıklar bizi daha da çok çalışmaya sevk ediyor'' dedi.

Takımı daha da güçlendirmek için sürdürdükleri çabaların sonucu Sırbistan Milli Takımı'nın oyun kurucularından Rasic'i kadrolarına dahil ettiklerini ifade eden Doğan, ''Rasic, Pazar günü saat 16.00'da İstanbul'a gelecek. Pazartesi günü saat 12.00'de Medical Park Bahçelievler Hastanesi'nde testten geçecek ve akşam da takımın Antalya kampına katılacak. Camiamıza hayırlı olsun'' diye konuştu.

Partizan formasıyla son dönemde iyi bir çıkış yakalayan 26 yaşındaki Rasic'in, geçen sezon Avrupa Ligi'nde 7.3 sayı ve 1.4 ribaund ortalamasıyla oynadığı belirtildi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN