Trabzon'da dev transfer

Pazartesi 27.09.2010 13:06

Beko Basketbol Ligi'ne bu sezon yükselen Medical Park Trabzonspor takımı, Sırbistan Milli Takımı oyuncusu Alexander Rasic ile sözleşme imzaladı.

Rasic'in, Yeşilköy'deki WOW Otel'de düzenlenen imza törenine genel direktör Doğan Hakyemez, WOW Otel Genel Müdürü ve Medical Park Trabzonspor Yöneticisi Abiş Hopikoğlu ve Medical Park Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Ömer Ayvacı katıldı.
Medical Park ile 1 yıllık sözleşme imzalayan Rasic, Türkiye Ligi'nde yeniden olmaktan dolayı çok mutlu olduğunu dile getirerek, ''Çok iyi oyuncuların ve takımların olduğu, Avrupa'nın en iyi liglerinden birisinde yeniden şans buldum. İstekleri ve arzuları çok yüksek, Trabzonspor gibi hedefi büyük olan bir kulüpte olmaktan, burada oynama şansı bulmaktan dolayı çok mutluyum'' dedi.

Türkiye Ligi'ni takip ettiğini kaydeden Sırp oyuncu, ''Bir sürü iyi takım ve oyuncu var. Buraya gelmemdeki sebeplerden birisi de kendi oyunumu geliştirmek. Türkiye Ligi kendimi geliştirmem için yeteri kadar iyi bir lig. Geçmişte forma giydiğim Efes Pilsen'de yeteri kadar şans elde ettim. Burada en iyi şeklide oynayıp seneye Avrupa Ligi'ndeki takımlardan birisinde olmayı istiyorum'' şeklinde konuştu.

''KARİYERİMİN EN AĞIR YENİLGİSİNİ ALDIM''
Rasic, Sırbistan Milli Takımı'yla 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda Türkiye'ye karşı kariyerinin en ağır yenilgisini aldığını söyledi.
Türkiye maçına kadar şampiyonada çok iyi performans sergilediklerini kaydeden Rasic, ''Hayatımın en ağır yenilgilerinden birini aldım. Takım olarak çok iyiydik. Arkadaşlarımla hala o yenilginin üzüntüsünü unutamadık'' ifadesini kullandı.

HAKYEMEZ: ''3 SENE SONRA ŞAMPİYON OLMAK İSTİYORUZ''
Doğan Hakyemez, Trabzonspor camiasında, futbolda olduğu gibi basketbolda da iddialı olmalarının beklendiğini kaydederek, 3 sene içinde şampiyon olmayı hedeflediklerini dile getirdi.
Bu sene lige renk katacaklarını ve bir deneme dönemi geçireceklerini anlatan Hakyemez, ''Bu sene play-off'a katılmayı istiyoruz. Ancak 3 sene içinde bu takımı şampiyon yapmak için elimden geleni yapacağım. Taraftarlarımız acele etmesinler. Biz Trabzonspor'a layık olup, gerekli galibiyeti getireceğiz.

Doğan Hakyemez, Rasic'in transferini de anlatarak, ''Bu sezon öncesinde transferler yaptık. Galatasaray Cafe Crown'dan Evren Büker'i de almıştık. Ancak anlayamadığım ve benim de kabul edemeyeceğim sebepler nedeniyle takımdan ayrıldı. Rasic ile zaten konuşuyorduk, Evren'in gitmesinin ardından bu transfer çalışmaları netleşti. Kendisi hem Türkiye hem Trabzonszpor'dan yana tercihini kullandı'' şeklinde konuştu.

Bazı hazırlık maçlarında sakat oyuncular nedeniyle istenmeyen sonuçlar aldıklarını da kaydeden Hakyemez, Bandırma TÜBAD Turnuvası'na sakatlıklar nedeniyle özür dileyerek, katılmadıklarını ifade etti.

Öte yandan, WOW Otel'in Medical Park Trabzonspor'un resmi konaklama sponsorluğu açıklandı ve protokol imzalandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN