Zafer Efes'in

Perşembe 14.10.2010

F.Bahçe Ülker karşısında 38 dakika geride oynayan Efes Pilsen, bitime 2 saniye kala Roberts'in bloğuyla kazandı

Efes Pilsen 38 dakika boyunca geride götürdüğü maçta Kerem Tunçeri'nin önderliğinde F.Bahçe Ülker'i son çeyrekte 79-77 yendi ve Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı 9. kez aldı. Karşılaşma F.Bahçe Ülker fırtınası ile başladı. İlk çeyreği 28-15 önde geçen sarı-lacivertliler, soyunma odasına da 47-36 önde gitti. Efes; Rakocevic, Kerem Tunçeri ve Gönlüm ile farkı 3. periyotta eritti: 62-60.

Son periyotta şov yaptı
Son çeyrek hakemlerin dengesiz düdükleriyle başlarken fark yeniden F.Bahçe lehine 8 sayıya çıktı. Ersin ve Roberts'la skor üreten Efes oyundan kopmadı. Thornton ile farkı yeniden 2'ye çeken Efes, Gönlümve Tunçeri ile skoru ilk kez 38. dakikada eşitledi: 77-77. Rakocevic'in serbest atışlarıyla ilk kez öne geçen lacivert-beyazlılar, Roberts'ın bitime 2 saniye kalan yaptığı inanılmaz blokla kupayı aldı.

Taraftar alkışladı
F.Bahçeli taraftarlar, maç sonunda büyük üzüntü yaşadı. Sarı-lacivertliler, maç bitiminde kısa bir süre sessiz kalırken, daha sonra F.Bahçeli Ülkerli oyuncuları alkışlayıp, tribüne çağırdı. Oyuncular da taraftarlara alkışla karşılık verdi. Bu arada F.Bahçe, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı 4 kez kazandı.

Onan havlusunu verdi
Zaman zaman gergin geçen maçta Fair-play davranışları da sergilendi. Maçın 3. periyodunda faul atışı kullanmak için çizgiye gelen Rakocevic, hakeme ellerinin terli olduğunu işaret etti. F.Bahçe Ülkerli Ömer Onan havlusunu uzattı. Rakocevic, ellerini kuruladıktan sonra faul atışlarını kullandı.

İstatistiklerde de Efes
F.Bahçe Ülker, 11 top kaybı 2 top çalmayla Efes ise 4 top kaybı, 6 top çalmayla oynadı. Lacivert-beyazlılar, ribauntlarda da 38-32 üstünlük sağladı. Efes'ten Kerem Tunçeri 18 sayı, 6 asist, Roberts 14 sayı 11 ribaunt, Rakocevic 12 sayı 4 asist ile galibiyette rol oynadı.
Fener'de ise Oğuz 18 sayı kaydetti.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN