Sürpriz hafta

Perşembe 25.11.2010
Bu hafta Beko Basketbol Ligi'nde bütün maçları kazanması beklenen takımlar kazandı ve hafta sürprizsiz geçildi. Haftanın en önemli karşılaşmasında Fenerbahçe deplasmanda Beşiktaş'ı mağlup etmeyi başardı.
Beşiktaş'ın büyük transferi Allen Iverson ise daha zamana ihtiyacı olduğunu herkese gösterdi. Iverson henüz normal bir oyuncu kadar bile hazır durumda değil.
Bana göre en büyük işi küme düşmenin kuvvetli adayı olarak gösterilen Antalya Büyükşehir Belediyesi yaptı ve 6. maçında 5. galibiyetini aldı. Beşiktaş için işler yolunda gitmiyor diyebilirim.
Bir diğer heyecanlı maç ise İzmir'de oynandı. Pınar Karşıyaka maçın büyük bir bölümünü önde götürse de Banvit'e mağlup olmaktan kurtulamadı. Maçta çok kritik hamleler yapan Banvit Antrenörü Orhun Ene panoramamızda üst sıraya çıkmaya hak kazandı.
Kadınlar liginde Fenerbahçe üstün performansını devam ettiriyor. Takımın yıldızları Diana Taurasi ve Penny Taylor gösterdikleri performans ile büyülüyor. Kayseri Panküp, Samsun deplasmanında uzatma periyodu sonucunda galip gelmeyi başardı.

Altar Tunçkol, Selçuk'ta
Beşiktaş, Alanya
deplasmanında zorlansada kazanmayı bildi. Ligin formda ekibi BOTAŞ ise İstanbul deplasmanında Galatasaray'ı sallasa da yıkamadı. Galatasaray'da Seimone Augustus gösterdiği performansla galibiyette önemli rol oynadı.
Bu hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Galatasaray derbisini izlemenizi öneririm. İkinci ligde Kepez Belediyesi sürprizlerine devam etti ve deplasmanda Hacettepe'yi yenmeyi başardı.
Takım galip gelirken antrenör Aziz Bekir de yönetimiyle haftanın antrenörü oldu. Kepez'de genç oyuncu Ogün Sevinç ise gösterdiği perfromansla galibiyeti getiren isim oldu.
Ligin güçlü ekibi Selçuk Üniversitesi'nin başınaAltar Tunçkol getirildi. Kendisine başarılar dilerim.
Dün bildiğiniz gibi öğretmenler günüydü...
Ben de bana çok şeyler katan beden eğitimi öğretmenim Adnan Altunbay'ı kutlamak içi aradım ve duyduklarıma çok mutlu oldum.
Geçtiğimiz yıl basketbolda dünya şampiyonu olan Bostancı Doğa Koleji bu sene bir ilki gerçekleştirip üst üste 2. defa dünya şampiyonu olmak için kolları sıvamış. Hadi hayırlısı diyorum onlara bol şanslar diliyorum.
Haftaya görüşmek üzere...

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA