Formanda ter olmaya geldim

Çarşamba 09.02.2011

Cem Gezinci (26), Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'yla yeniden doğup, A Milli Takım'a kadar yükselmenin gururunu yaşıyor

Yüksek lisans yapıyor
Beşiktaş'ın basketbol takımında oynarken geçirdiği sakatlık sonucu sporu bırakmak zorunda kalan Cem Gezinci (26), çok sevdiği bu spora tekerlekli sandalye ile geri döndü. Beşiktaş Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı'nda forma giyen Gezinci, başarıları sonucu A Milli Takım'a seçilerek, uluslararası şampiyonalarda Türkiye'yi başarıyla temsil ediyor. Milli sporcu Cem Gezinci, kamp çalışmaları için geldiği Adana'da, Marmara Üniversitesi Spor kademisi'nden mezun olduğunu ve şu anda Bahçeşehir Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptığını söyledi.

Milli Takım'a yükseldi
Gezinci, Beşiktaş'ın basketbol takımında forma giyerken 2003 yılında sağ dizindeki çapraz ve iç, dış yan bağlarının koptuğunu ve ağır sakatlıklar geçirdiğini belirterek, bunun sonucunda ise basketbolu bırakmak zorunda kaldığını ifade etti. Gezinci, şunları söyledi: "Sporu bıraktıktan sonra sıkıntılar yaşadım. 2006'ya kadar sürekli ameliyatlar geçirdim. 2007 yılının şubat ayında tekerlekli sandalye basketbolu ile tanıştım. Bana da dizimdeki sakatlık nedeniyle bu sporu yapma hakkı tanıdılar. 4 yıl geçti. Milli Takım'a kadar yükseldim."


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN