Orhun Gencer: Bu final nefes keser

Cumartesi 12.02.2011
Kayseri'deki İstanbul derbisinde her iki takım da final için çok istekli olduklarını maçın başından itibaren belli etti.
Ayrıca salonda her iki takım taraftarının da bulunması seyir zevkini yükseltti.
Fenerbahçe Ülker, savunmadaki gayretine isabetli dış atışları da ekleyince maçın başında üstünlüğü ele geçirdi ve devreyi 47-38 önde kapadı. 3. periyoda 16-2'lik bir seriyle başlayan sarı-lacivertliler bu dakikadan sonra bir ara farkı 21 sayıya kadar çıkartsa da son periyoda pes etmeyerek başlayan sarıkırmızılılar, yaptığı geri dönüşle farkı 5 sayıya kadar düşürdü.
Fenerbahçe ilk 3 periyotta yaptığı defans ile üstünlüğünü kabul ettirirken, aynı sertliği son periyotta gösteren Galatasaray'ın 21-
7'lik üstünlüğü
galibiyete yetmedi. Her iki takım da performansları ile alkışı hak ederken bizleri muhteşem bir Beşiktaş-Fenerbahçe finali bekliyor.

Beşiktaş tecrübesiyle
Günün ilk maçında ise Beşiktaş ile Trabzonspor'un savunmalarıyla ön plana çıkıp güzel bir maç izlettireceklerini düşünüyordum ama sanki bir şov maçına gelmiş gibi hissettim kendimi. Maçın büyük bölümünü önde götüren Karadeniz temsilcisi rakibine son 5 dakikada yakalansa da Beşiktaş'ın bir türlü öne geçmesine izin vermedi.
Son 2 dakikaya 3 sayı geride giren Beşiktaş, Serkan Erdoğan ile bulduğu üst üste 5 sayı ile skor üstünlüğünü ele geçirdi ve 2 sayı farkla maçtan galip ayrıldı. 40 yıllık hasrete son veren Beşiktaş adını finale yazdırdı.
Trabzonspor ligdeki ilk yılı olmasına rağmen oynadığı basketbolla alkış toplarken ayağına kadar gelen final şansını akıllı edeceği 2 hücumla lehine çevirebilirdi ama gelen altın tepsiyi hep rakibine ikram etti. Beşiktaş'ta Serkan, Kemp ve Ogilvy 3'lüsü ürettikleri 60 sayı ile galibiyetin mimarı oldu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN