"Play-off'a giriyoruz"

Pazartesi 25.04.2011 12:26

Beko Basketbol Ligi takımlarından Olin Edirne'nin başantrenörü Gökhan Taştimur, deplasmanda kaybettikleri Tofaş maçında, oyuncularında haftalar önce play-off'a girmenin öz güveninin olduğunu ifade ederek, ''Matematiksel olarak play-off'a yedinci sıradan girmemiz kesinleşti'' dedi.

Taştimur, yaptığı yazılı açıklamada, 68-63 mağlup oldukları maçta Tofaş'ın maç boyunca iyi savunma yaptığını, hücumda da sonuna kadar son derece disiplinli oynayıp gerekli atışları bulduklarını belirterek, şu ifadelere yer verdi:

''Onları tebrik ediyorum. Bize gelince. Haftalar önce play-off'a girmenin getirdiği bir öz güven vardı. Artı bugün matematiksel olarak play-off'a yedinci sıradan girmemiz kesinleşti. Dolayısıyla bundan sonra play-off'ta da yine aynı sloganla gidebildiğimiz yere kadar gitmeye çalışacağız. Daha önceden de söylediğim gibi play-off'ta şu takımla eşleşirsek böyle olur gibi bir arayış içinde değiliz. Hiçbir oyuncum, teknik ekip ve ben kesinlikle böyle bir düşünceye sahip değiliz. Konuyla ilgili hiçbir hesap yapmıyoruz.

Takımım sezon boyunca herkesin sitayişle bahsettiği bir takım haline geldi. Organizasyon olarak bakıldığında hem takımım hem kulübüm herkesin beğenisini kazandı diye düşünüyorum. Henüz daha yolun başındayız. Bu yıl hedefimiz, gidebildiğimiz yere kadar gidebilmekti ve bu yolda ilerliyoruz ama önümüzdeki sezonun hazırlıklarına da başladık. İkinci yılımız çok önemli. Alt yapı programlarımız, alt yapı organizasyonlarımız üzerinde çalışıyoruz. A takımda da genç oyunculara yönelik rötuşlarımız olacak. İddialı insanlarda, kurumlarda hedefler hiçbir zaman bitmez, yolumuza devam ediyoruz.''
Taştimur, sahalarında Galatasaray Cafe Crown, daha sonra ise Efes Pilsen ile oynayıp normal sezonu tamamlayacaklarını hatırlattı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN