"Türk halkına mutluluk yaşatacağız"

Salı 28.06.2011 14:05

A Milli Takım Kadın Takım Başantrenörü Ceyhun Yıldızoğlu, Ay-Yıldızlıların Belarus'u 56-65'lik skorla yenerek 2011 FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Çeyrek Finali'ne yükseldiği maçla ilgili olarak, "Türk halkına mutluluk yaşatacağız" dedi.

Yıldızoğlu, yaptığı açıklamada, buraya gelmeden 3 yıl önce hedefi belirlediklerini belirterek, şunları söyledi:

"Dünya Basketbol Şampiyonası ve Olimpiyatlara katılmak istiyoruz. Şimdi buradaki şansımızı iyi kullandığımız söyleyebilirim. Her ne kadar iyi başlamamış olsak bile her geçen gün daha iyi oynayarak sonuca gittiğimizi düşünebiliriz. Özellikle son maçta şimdiye kadar ki en iyi milli takımı gördüğümüzü hücumda hem de savunmada doğru işler yaptığımızı karşılığında da gerçekten çok değerli rakibi arkamızda bırakarak ilk sekiz içine ismimi yazdırdığımızı gidebilecek bir derece elde etmekti. Biz buradaki her takım ile oynayabilecek güçteyiz. Hedeflerin bir hayal olmadığını gösterdik. Rakibiz Karadağ'ı çok iyi tanıyoruz. Yolumuza devam edeceğiz."

Yıldızoğlu, çeyrek finaldeki rakibin turnuvanın en formda takımlarından biri olduğuna dikkati çekerek, "Rakibimiz turnuvada mağlubiyet almamış Karadağ. Rakibimizi çok yakından tanıyoruz. Onlarla hazırlık maçı yaptığımızda onların en önemli oyuncusu bize karşı oynamamıştı. Şimdi daha çok formdalar ve tam takımlar. Biz de iyi durumdayız. En son oynadığımız Belarus maçından daha iyi performans ile sonuca gitmek istiyoruz. Ben oyuncularıma güveniyorum. İnşallah Türk halkına mutluluklar yaşatacağız" dedi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Kadın Basketbolundan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Jülide Sonat da buraya gelmeden önce hedeflerini çok net bir şekilde ortaya koyduklarına işaret ederek, "Hedeflerin bir hayal olmadığını gösterdik. Rakibiz Karadağ;ı çok iyi tanıyoruz. Yolumuza devam edeceğiz" ifadesini kullandı.

Milli takım, bugün çeyrek final, yarı final ve finallerin yapılacağı Lodz kentine gitti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN