Liderliği koruduk

Perşembe 01.09.2011 23:50

Litvanya'da yapılan 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri'nde ilk tur A Grubu'nda ikinci gün maçları sonunda Türkiye, averajla ilk sıradaki yerini korudu.

İkinci maçında Büyük Britanya'yı 29 sayı farkla 90-61 yenen A Milli Takım, 4 puanla grupta liderliğini sürdürdü.
Polonya'yı 97-77 yenen ev sahibi Litvanya ikinci, Portekiz'i 87-73 mağlup eden İspanya ise grupta 3. sırada yer alıyor.

Türkiye, Litvanya ve İspanya, grupta yaptıkları iki maçtan da galibiyetle ayrıldı.

-PUAN DURUMU-

İkinci gün maçlarının ardından A Grubu'nda puan durumu şöyle oluştu:

Takım O G M A Y P
------------------------------------------
1-Türkiye 2 2 - 169 117 4
2-Litvanya 2 2 - 177 146 4
3-İspanya 2 2 - 170 151 4
4-Polonya 2 - 2 155 180 2
5-Portekiz 2 - 2 129 166 2
6-Büyük Britanya 2 - 2 130 170 2

-TÜRKİYE, YARIN LİTVANYA İLE KARŞILAŞACAK-

Türkiye, grupta üçüncü maçında yarın ev sahibi Litvanya ile karşılaşacak.

Millilerin, Panevezio Arena'da yapacağı maç, saat 21.00'de başlayacak.

A Grubu'nda yarın saat 15.15'de İspanya-Büyük Britanya ve saat 17.45'te de Portekiz-Polonya maçları yapılacak.

-DİĞER GRUPLARDAKİ GÖRÜNÜM-

B, C ve D gruplarında maç sonuçları ve puan durumu şöyle:

-B GRUBU-

Letonya-Sırbistan....: 77-92
İsrail-Fransa........: 68-85
İtalya-Almanya.......: 62-76

TAKIM O G M A Y P
-------------------------------------------
1.Almanya 2 2 0 167 126 4
2.Fransa 2 2 0 174 146 4
3.Sırbistan 2 2 0 172 145 4
4.İtalya 2 0 2 130 156 2
5.Letonya 2 0 2 155 181 2
6.İsrail 2 0 2 132 176 2

-C GRUBU-

Bosna Hersek-Karadağ....: 94-86
Finlandiya-Yunanistan...: 61-81
Makedonya-Hırvatistan...: 78-76

TAKIM O G M A Y P
------------------------------------------
1.Yunanistan 2 2 0 157 128 4
2.Karadağ 2 1 1 156 159 3
3.Makedonya 2 1 1 143 146 3
4.Bosna Hersek 2 1 1 161 162 3
5.Hırvatistan 2 1 1 160 157 3
6.Finlandiya 2 0 2 140 165 2

-D GRUBU-

Bulgaristan-Belçika.....: 68-65
Gürcistan-Rusya.........: 58-65
Ukrayna-Slovenya........: 64-68

TAKIM O G M A Y P
------------------------------------------
1.Rusya 2 2 0 138 122 4
2.Slovenya 2 2 0 135 123 4
3.Gürcistan 2 1 1 139 124 3
4.Bulgaristan 2 1 1 127 132 3
5.Ukrayna 2 0 2 128 141 2
6.Belçika 2 0 2 124 149 2

Şampiyonada C ve D gruplarındaki takımlar, yarın günü dinlenerek geçirecek.
B Grubu'nda yarının maç programı ise şöyle:

-B GRUBU-

15:15 Sırbistan-İsrail
17:45 Letonya-İtalya
21:00 Fransa-Almanya
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN