Web Sürümüne Geç

''Basit hatalarla kaybettik''

Cumartesi 03.09.2011 00:44

2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri'nde ilk tur A Grubu'nda üçüncü maçında ev sahibi Litvanya'ya 75-68 yenilen A Milli Takım'ın başantrenörü Orhun Ene, maçın sonunda yaptıkları basit hatalarla kaybettiklerini söyledi.

Ene, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, bir bölümünü çok iyi oynadıkları maçın, son bölümünde kötü oynadıklarını kaydederek, ''Maçın sonunda yaptığımız basit hatalarla kaybettik'' dedi.

Maçın sonunda savunmada yaptıkları basit hatalar nedeniyle hücumda da tempoları düşünce 7 sayılık fark oluştuğunu vurgulayan Orhun Ene, şöyle devam etti:

''Litvanya'nın seyircisiyle burada yarattığı atmosfer, her takım için zor ama biz bugün onları yenebilecek kapasitemiz olduğunu gösterdik. Şimdi önümüzde 2 maç daha var. Avrupa Şampiyonası bundan sonra daha da zorlanıyor. Bu yenilginin takım üzerinde olumsuz etkisi olmaz. Hataları düzeltip, maçın sonunu daha iyi oynayarak, daha iyi basketbolla kazanmak istiyoruz.''

Maçın son 5 dakikasında sakatlanarak kenara gelen Kerem Tunçeri'nin hastaneye götürüleceğini belirten Ene, Kerem'in durumunun kontrollerden sonra belli olacağını sözlerine ekledi.

Milli oyunculardan Ersan İlyasova, Litvanya'nın seyircisinin desteğiyle iyi bir oyun sergilediğini kaydederek, ''Son çeyrekte iyi savunma yapamadık ve Litvanya'ya ikinci atış şansları verdik. Bu da maçı kaybetmemize neden oldu. Ancak önümüzdeki iki maç daha var. İspanya karşısında iyi oynayıp, kazanarak hedefimize yürümeye devam edeceğiz. Halen grupta birincilik şansımız devam ediyor'' ifadelerini kullandı.

-KEMZURA: ''TARAFTARIMIZ RUH VE YÜREK KATTI''-

Litvanya Milli Takımı Başantrenörü Kestutis Kemzura, maçtansonra taraftarlarına teşekkür ederek, ''Taraftarımız takıma ruh ve yürek kattı. Oyunumuza çok katkıda bulundular'' dedi.

Kemzura, çok sert ve zorlu bir maç olduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Bu akşam çok iyi ve yetenekli bir takımı yenmeyi başardık. Maç içinde zaman zaman sertliğimizi kaybettik. Türkiye bundan yararlandı ve skor üstünlüğünü ele geçirdi. Ama maçtan hiç kopmadık, hep maçın içinde kaldık. Son çeyrekte de skor üretmekte zorlansak da rakibimizi durdurmayı başararak, maçı lehimize çevirdik. Sonucu detayların belirlediği çok çekişmeli maç oldu. Türkiye gibi büyük takımları yenmek için takım halinde oynamak ve kenardaki oyunculardan da büyük katkı almak zorundaydık. Bunu başardığımız için mutluyuz.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN