İş zora girdi

Pazartesi 05.09.2011

Tutuk başladığı maçta öne geçen Türkiye, Rus hakemi hesaba katmayınca beklemediği bir yenilgi aldı.

Basketbol Milli Takımımız, A Grubu'ndaki 4'üncü maçında Polonya karşısında sahadan şok bir yenilgiyle ayrıldı: 83-84. Rus hakem Sergey Mikhaylov verdiği tartışmalı kararlarla maçın gidişatını değiştirdi. Milliler, 2. tur için bugün İspanya'yı yenmek zorunda.

Kerem'in şutu girmedi
Devler, ilk çeyreği 17-14 geride tamamladı. İkinci bölümde toparlanan Devler, devreye de 39-35 geride gitti. Üçüncü periyotta, hakemlerin üst üste çaldığı teknik faullerle Polonya 63-62'yi buldu. Bitime 12 saniye kala Kerem ile denediğimiz atıştan yararlanamayınca mücadeleden yenilgiyle ayrıldık: 83-84.

Bu kadarı da fazla
Polonya maçının Rus hakemi Sergey Mikhaylov dün verdiği kararlarla saç baş yoldurdu. Karşılaşmanın 3. çeyreğinin son saniyelerinde Ender'in faul yaptığını belirten Mikhaylov, bir de sportmenlik dışı faule hükmetti. Orhun Ene ve bench'in büyük tepkisini çeken Rus hakemin tercihlerini Polonya'dan yana kullanması Ay-yıldızlı oyuncularımızın da moralini bozmasına sebep oldu.

Hayal kırıklığı yaşadık
A Milli Takım'ın koçu Odrhun Ene, yenilgiden dolayı hayal kırıklığı yaşadıklarını söyledi. Çok daha iyi takım olduklarını dile getiren Ene, "Farklılığımızı ortaya koyamadık, çok üzgünüm. İspanya maçında bunu telafi etmeliyiz. Bu yenilgiyi unutmayacağız. Bizim için prestij kaybı oldu" derken hakemlerin de hatalı düdükler çaldığını belirtti.
Etiketler Eurobasket, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN