Web Sürümüne Geç

Basketbolda kupa kuraları çekildi

Çarşamba 07.09.2011 13:49

Basketbolda Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası eleme grubu kuraları İstanbul'da çekildi.

Polat Renaissance Otel'de düzenlenen kura çekiminde, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Asbaşkanı İmran Işıldar, TBF Asbaşkanı ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Metin Şahin, TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan ve TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş hazır bulunurken, Beko Basketbol Ligi'nin 16 ekibinin temsilcileri de kura çekimine katıldı.

Asbaşkanlar Işıldar ve Şahin, yaptıkları konuşmalarda, güzel bir kupa mücadelesi olmasını dileyerek, katılımcılara teşekkür etti.

TBF Ligler Direktörü Araşan ise bu sezon ki kupanın sloganının ''Basketbol Burada'' olduğunu belirterek, eleme grubu müsabakalarının yapılacağı İzmir Aliağa, Samsun, Eskişehir ve Erzurum'da basketbolseverleri salonlara beklediklerini kaydetti.

Kura çekiminin ardından, kulüp temsilcileri gruplarına göre kürsüye gelerek, hedefleriyle ilgili açıklamalar yaptılar.

Erzurum'da Cemal Gürsel, Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi, İzmir'de Aliağa Enka ve Samsun'da ise Yaşar Doğu spor salonlarının ev sahipliği yapacağı eleme grubu maçları tek devreli lig usulüne göre düzenlenecek.

Grup müsabakaları sonucunda 4 grupta ilk iki sırayı alan takımlar 15-19 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 8'li finallere katılmaya hak kazanacak.

Kupada çeyrek final müsabakaları, 1. tur eleme müsabakaları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alarak 8'li finallere yükselen takımlar arasında eleme usulü yapılacak. Yarı finaller ve finalin ardından 27. Türkiye Kupası sahibini bulacak.

A Grubu (Eskişehir)
9-10-11 Ekim


Anadolu Üni. Spor Salonu
Banvit
Beşiktaş
Hacettepe Üniversitesi
Trabzonspor

B Grubu (Erzurum)
6-7-8 Ekim


Cemal Gürsel Spor Salonu
Fenerbahçe Ülker
Mersin BŞB
Olin Edirne
Tofaş

C Grubu (İzmir)
9-10-11 Ekim


Aliağa Enka Spor Salonu
Aliağa Petkim
Anadolu Efes
Pınar Karşıyaka
Türk Telekom

D Grubu (Samsun)
6-7-8 Ekim


Yaşar Doğu Spor Salonu
Antalya BŞB
Bandırma Kırmızı
Erdemir
Galatasaray
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN