Web Sürümüne Geç

    Basketbolda kupa kuraları çekildi

    Çarşamba 07.09.2011 13:49

    Basketbolda Spor Toto Erkekler Türkiye Kupası eleme grubu kuraları İstanbul'da çekildi.

    Polat Renaissance Otel'de düzenlenen kura çekiminde, Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Asbaşkanı İmran Işıldar, TBF Asbaşkanı ve Merkez Hakem Kurulu Başkanı Metin Şahin, TBF Ligler Direktörü Ahmet Araşan ve TBF Ligler Koordinatörü Ayhan Özgümüş hazır bulunurken, Beko Basketbol Ligi'nin 16 ekibinin temsilcileri de kura çekimine katıldı.

    Asbaşkanlar Işıldar ve Şahin, yaptıkları konuşmalarda, güzel bir kupa mücadelesi olmasını dileyerek, katılımcılara teşekkür etti.

    TBF Ligler Direktörü Araşan ise bu sezon ki kupanın sloganının ''Basketbol Burada'' olduğunu belirterek, eleme grubu müsabakalarının yapılacağı İzmir Aliağa, Samsun, Eskişehir ve Erzurum'da basketbolseverleri salonlara beklediklerini kaydetti.

    Kura çekiminin ardından, kulüp temsilcileri gruplarına göre kürsüye gelerek, hedefleriyle ilgili açıklamalar yaptılar.

    Erzurum'da Cemal Gürsel, Eskişehir'de Anadolu Üniversitesi, İzmir'de Aliağa Enka ve Samsun'da ise Yaşar Doğu spor salonlarının ev sahipliği yapacağı eleme grubu maçları tek devreli lig usulüne göre düzenlenecek.

    Grup müsabakaları sonucunda 4 grupta ilk iki sırayı alan takımlar 15-19 Şubat 2012 tarihleri arasında düzenlenecek 8'li finallere katılmaya hak kazanacak.

    Kupada çeyrek final müsabakaları, 1. tur eleme müsabakaları sonucunda gruplarında ilk iki sırayı alarak 8'li finallere yükselen takımlar arasında eleme usulü yapılacak. Yarı finaller ve finalin ardından 27. Türkiye Kupası sahibini bulacak.

    A Grubu (Eskişehir)
    9-10-11 Ekim


    Anadolu Üni. Spor Salonu
    Banvit
    Beşiktaş
    Hacettepe Üniversitesi
    Trabzonspor

    B Grubu (Erzurum)
    6-7-8 Ekim


    Cemal Gürsel Spor Salonu
    Fenerbahçe Ülker
    Mersin BŞB
    Olin Edirne
    Tofaş

    C Grubu (İzmir)
    9-10-11 Ekim


    Aliağa Enka Spor Salonu
    Aliağa Petkim
    Anadolu Efes
    Pınar Karşıyaka
    Türk Telekom

    D Grubu (Samsun)
    6-7-8 Ekim


    Yaşar Doğu Spor Salonu
    Antalya BŞB
    Bandırma Kırmızı
    Erdemir
    Galatasaray
    Yükleniyor
    BİZE ULAŞIN