Web Sürümüne Geç

Emir 'Zorla oynatılıyor' iddialarını yalanladı

Perşembe 08.09.2011 16:02

Litvanya'da devam eden Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele eden Türkiye'nin başarılı oyuncusu Emir Preldzic, Türk Milli Takımı'nda zorla oynatıldığına dair açıklamaların kendisine ait olmadığını söyledi.

Preldzic, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki hesabında yaptığı açıklamada, ''Emin olun bu sözler bana ait değil'' ifadesini kullandı ve Slovenya basınında kendisine atfedilen sözlerle bir ilgisi bulunmadığını kaydetti.
Slovenya basınında çıkan haberlerde, milli basketbolcunun, Türk pasaportunu kaybetmemek için zorla milli takımda oynatıldığı iddia edilmişti.

TBF'DEN DE AÇIKLAMA GELDİ
Türkiye Basketbol Federasyonu, Litvanya'daki 2011 Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri'nde A Milli Takım kadrosunda yer alan Emir Preldzic'in milli formayı Türkiye'nin zorlamasıyla giydiği şeklindeki haberlerin doğru olmadığını bildirdi.

TBF'nin internet sitesinden yapılan açıklamada, bazı yerli ve yabancı basın organlarında Preldzic'in milli formayı, Türkiye'nin zorlaması ile giydiğini söylediği iddialarının yer aldığı belirtilerek, ''Milli takımımızın yarın ve Pazar günü Avrupa Şampiyonası'nda iki hayati maça çıkacak olması göz önüne alındığında uluslararası basında çıkan bu haberlerin zamanlaması manidardır'' denildi.

Emir Preldzic'in iddia edilen şekilde açıklamasının olmadığı vurgulanarak, açıklamada şu görüşlere yer verildi:

''Avrupa Şampiyonası'nda milli formayı büyük bir gururla taşıyan Emir Preldzic'in, maçlarda ortaya koyduğu performansı, kazanma hırsı, hal ve hareketleri, milli formayı giymekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu bariz şekilde gözler önüne sermektedir.

Emir Preldzic'in iddia edilen şekilde herhangi bir açıklaması olmamış ve bu tip asılsız haberlerle anılmaktan dolayı da büyük rahatsızlık duymuştur. Konu hakkında çıkan ve çıkacak olan aksi haberler gerçeği yansıtmamaktadır.''

Etiketler Emir Preldzic
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN