Pınar Karşıyaka'ya yeni sponsor

Perşembe 08.09.2011 14:40

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka, yeni malzeme sponsoru ANTA ile 3 yıllık sözleşme imzaladı.

Karşıyaka Spor Salonu'ndaki imza töreninde konuşan Pınar Karşıyaka basketbol şube sorumlusu Özgür Aris, geçmiş yıllarda bir senelik yaptıkları forma sponsorluk sözleşmesini, bu kez 3 yıllık yaptıklarını, yeni sponsorlarının Türkiye pazarına ısınan bir firma olduğunu kaydetti.

ANTA'nın da uzun vadeli vadeli bir program yapmak istediğini ifade eden Aris, ''Biz olabildiğince kendi yapımızı planlı programlı yapmaya çalışıyoruz. Forma sponsorluğu için 3 senelik anlaşma yaptık. İki tarafa da hayırlı olsun. ANTA formalarının bize şans getireceğini düşünüyorum. Biz de onlara şans getirip, başarılı bir birliktelik geçirmek istiyoruz'' dedi.

Pınar Karşıyaka basın sözcüsü Tamer Ustaoğlu ise giyim sponsorluğu konusunda 2-3 firma ile görüştüklerini, ANTA'nın mevcut durumu ve büyüme potansiyelinin Karşıyaka ile örtüştüğü için anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Anta Türkiye Genel Müdürü Yusuf Nazlı ise, Türkiye'de 75 noktada satış yaptıklarını, dünya sıralamasında büyüklük açısından 4. olduklarını söyledi.

Firmanın yüzde 10 NBA ortaklığının bulunduğunu kaydeden Nazlı, ''Büyüme hızı yüzde 22 olan firmamızın Türkiye pazarında başarılı olması için elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.

Nazlı, uzun vadede Karşıyaka Spor Kulübü'nün diğer branşlarına da forma vermeyi planladıklarını, daha önce Fenerbahçe ile bir görüşme yaptıklarını, ancak bunun sonuçlanmadığını söyledi.

Çin merkezli firmanın aralarında NBA oyuncusu Kevin Garnett'ın da bulunduğu bazı sporculara sponsorluk yaptığı bildirildi.
Etiketler Pınar Karşıyaka
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN