İstifa etmem

Salı 13.09.2011

"Başarısızlığın sorumluluğunu alacak bir insanım. Ancak Türk antrenörlerin geleceği açısından ani karar vermek doğru değil"

Avrupa Basketbol Şampiyonası Finalleri'ne ikinci turda veda eden A Milli Erkek Basketbol Takımımız İstanbul'a döndü. Başöntrenör Orhun Ene, istifa etmesinin sözkonusu olmadığını açıkladı. Ene, "Ben milli takımla oyuncu ve antrenör olarak her kademesinde senelerdir çalışıyorum. Böyle bir sonuçtan sonra kendi adıma milli takımı bırakma kararı almam söz konusu olmaz" dedi.

Toleranslı olunmalı
ENE şunları söyledi: "Başaramadığınız durumda, sorumluluğunu alacak bir insanım.
Türkiye, her zaman gençleri kazanmak için toleranslı oluyor, genç antrenörlerin geleceği açısından da olmalı. Tecrübeli antrenörler de bu durumu yaşayabiliyor, genç olmakla karıştırmamak lazım.
Türk antrenörlüğünün geleceği açısından ani hareket etmenin ve karar vermenin doğru olmadığını düşünüyorum."

Basının karşısına çıkıyorlar
Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, A Milli Takım Menajeri Harun Erdenay, başantrenör Orhun Ene ile takım kaptanı Hidayet Türkoğlu bugün basının karşısına çıkacaklar. Abdi İpekçi'deki toplantı saat 10.30'da başlayacak.

Çeyrek final eşleşmeleri belli oldu
AVRUPA Basketbol Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselme hakkını elde eden son 8 takım F Grubu maçlarının tamamlanmasıyla eşleşti. Rusya, Makedonya'yı 63-61 yenerken, Slovenya, Finlandiya'yı 67-60, Yunanistan da Gürcistan'ı 73-60 mağlup etti.
Çeyrek finaller:
YARIN: İspanya-
Slovenya, Makedonya-Litvanya,
PERŞEMBE:
Fransa-Yunanistan, Rusya-Sırbistan.

Etiketler Orhun Ene
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN