"Eksiklerimizi kapatacağız"

Perşembe 15.09.2011 15:27

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi (TKBL) ekiplerinden Samsun Basketbol Kulübü Antrenörü Kaan Artun, ''Ankara'da yapılacak turnuvaya kadar eksiklerimizi kapatıp, oraya en hazır şekilde gitmeye çalışacağız'' dedi.

Artun, takımının yeni sezon hazırlıkları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Yeni sezon hazırlıklarına yoğun tempoda devam ettiklerini söyleyen Kaan Artun, gelecek hafta Ankara'da TED Koleji'nin düzenleyeceği turnuvaya katılacaklarını, burada BOTAŞ, Kayseri ve TED Koleji gibi takımlarla maç yapma fırsatı bulacaklarını dile getirdi.

Sakatlıklardan dolayı sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden Artun, şunları kaydetti:

''Sakatlıklardan dolayı antrenman düzenimizde sıkıntılar yaşadık. Melike'nin ve Gökçe'nin yaşadığı sakatlıklar, Doğa'nın Gençler Dünya Şampiyonası'na gitmesi ve Aygün'ün yaşadığı hafif sakatlık, bizi antrenmanlarda 4 kişiye, 3 kişiye kadar düşürdü. Bu da bizi geçen hafta etkilemiş oldu. Fakat Gökçe'nin iyileşmesi, Melike'nin iyileşiyor olması, Doğa'nın milli takımdan dönmesi ile antrenmanlarımıza yeniden yoğun tempoda devam etmeye başladık. Bu bizim için sevindirici bir şey. Ankara'da yapılacak turnuvaya kadar eksiklerimizi kapatıp, oraya en hazır şekilde gitmeye çalışacağız.''

Yaşanan sakatlıklardan dolayı takımın şu anda istenilen seviyede olmadığını belirten Kaan Artun, ''Takım şu an istediğim seviyeye gelmedi. Bunun en büyük sebebi, yaşadığımız sakatlıkların bizim takım antrenmanı yapmamızı engellemesi. Fakat sağlıklı olarak antrenmanlara devam eden oyuncularımda bireysel olarak ilerleme görüyorum. Tabii ki bu çok sevindirici bir durum, ancak takım olarak istediğimiz noktaya daha henüz gelemedik. İnşallah sakatlıkları atlattıktan sonra, özellikle de TED Koleji turnuvasından sonraki süreçte yabancıların katılımı ile daha iyi antrenmanlar yapmaya başlayacağız. Bu süreçte sıkı bir çalışma temposu içine gireceğiz'' diye konuştu.

Samsun'da da bir turnuva düzenleyeceklerinin altını çizen Artun, şöyle devam etti:

''Takımımızın yeni sezona ne kadar hazır olduğunu görebilmemiz açısından Samsun'da bir turnuva düzenleyeceğiz. Biz, 13-15 Ekim tarihlerindeki bu turnuva ile lig başlamadan bir hafta önce takımımızın son durumunu hem biz, hem de seyircilerimiz görecek.''

Artun, yeni sezonun kendileri için hayırlı olması dileğini de sözlerine ekledi.
Etiketler Kaan Artun
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN