Antalya'da basketbol heyecanı

Cuma 16.09.2011 15:26

4. Uluslararası Rixos Cup Basketbol Turnuvası, bugün Antalya'da başlıyor.

Rixos Otel sponsorluğunda düzenlenen turnuva, 19 Eylül'de sona erecek. Turnuvada (A) Grubu'nda Fenerbahçe Ülker, KK Zagrep ve Union Olimpija, (B) Grubu'nda da Türk Telekom, Antalya Büyükşehir Belediyespor ve PAOK takımları yer alacak.

Atatürk Spor Salonu'ndaki turnuvanın açılış maçında, bugün saat 17.00'de Türk Telekom, PAOK ile karşılaşacak. Daha sonra saat 19.00'da da Fenerbahçe Ülker ile KK Zagrep mücadele edecek.

Turnuvada yarın, Türk Telekom ile Antalya Büyükşehir Belediyespor, KK Zagrep ile Union Olimpija karşılaşacak. 18 Eylül'de de PAOK ile Antalya Büyükşehir Belediyespor, Fenerbahçe Ülker ile Union Olimpija mücadele edecek. Turnuvanın son gününde ise gruplarını birinci sırada tamamlayan takımlar final maçı oynanacak.

''MEHMET OKUR'UN TRANSFERİ HENÜZ NETLEŞMEDİ''
Turnuva ile ilgili düzenlenen basın toplantısına Rixos Otel Markadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Başak Erel, Fenerbahçe Ülker Menajer Damir Mrsic, Türk Telekom Antrenörü Timuçin Meriç, Antalya Büyükşehir Belediyespor Antrenörü Serdar Apaydın, PAOK Antrenörü Markopousos Anastasios, KK Zagrep Menajeri Zoran Susevic ve Union Olimpija Antrenörü Susa Filipovski katıldı.

Erel, sponsor firma olarak turnuvanın dördüncüsünü gerçekleştirdiklerini söyledi. Şimdiye kadar 9 farklı ülkeden 16 takımı ağırladıklarını belirten Erel, ''Bu turnuvada takımlarımız günde iki maç oynayacak. 19 Eylül'de de final, üçüncülük-dördüncülük ve beşincilik-altıncılık maçları yapılacak. Tüm takımlara başarılar diliyor ve Antalyalıları turnuvayı izlemeleri için Atatürk Spor Salonu'na davet ediyoruz'' dedi.

PAOK Antrenörü Markopousos Anastasios de Antalya'da bulundukları ve turnuvaya katıldıkları için çok mutlu olduklarını kaydetti. Turnuvaya katılan takımların çok iyi olduğunu dile getiren Anastasios, ''Hazırlık döneminde olduğumuz için bu turnuva çok önemli. Çünkü hatalarımızı böyle turnuvalarda göreceğiz'' diye konuştu.

Fenerbahçe Ülker Menajeri Damir Mrsic de, 3 haftadır İstanbul'da kampta olduklarını ve böyle turnuvaların hazırlık aşaması için önemli olduğunu söyledi. Turnuvaya 8 eksikle geldiklerini hatırlatan Mrsic, ''Eksikliklerimiz var, ancak yine de faydalı bir turnuva olacak. Daha önce takımda forma şansı bulamayan oyuncuların kapasitesini bu turnuvada göreceğiz. İyi bir mücadele olacak. İnşallah sakatlık olmaz. Tüm takımlara başarılar diliyoruz'' dedi.

Türk Telekom Antrenörü Timuçin Meriç de turnuvaya katıldıkları için mutlu olduklarını ifade etti. Kamp çalışmalarının ikinci bölümünü dün bitirdiklerini sözlerine ekleyen Meriç, ''Hazırlık döneminde böyle bir turnuvaya katıldığımız için mutluyuz. Eksikliklerimizi görerek, daha sonra bunları gidermeye çalışacağız'' diye konuştu.

Antalya Büyükşehir Belediyespor Antrenörü Serdar Apaydın ise Rixos Cup Basketbol Turnuvası'nın kendileri için çok önemli olduğunu kaydetti. Takımdaki genç oyuncuların performansını bu turnuvada göreceklerini belirten Apaydın, ''Takımın seviyesini göreceğiz'' dedi.

Öte yandan, bir gazetecinin Türk Telekom'a transfer olması beklenen Mehmet Okur'un takıma neler katacağı ile ilgili sorusunu yanıtlayan Türk Telekom Antrenörü Timuçin Meriç, Mehmet Okur'un önemli bir isim olduğunu, hangi takıma giderse gitsin katkı sağlayacağını söyledi. Meriç, ''Mehmet Okur'un transferi henüz netleşmedi. Resmi sözleşme imzalanmadı. Turnuvada oynayacak. Daha sonra belki imza atılabilir'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN