"Bir şansımız daha var"

Çarşamba 28.09.2011 14:35

Basketbolda, ULEB Avrupa Kupası ön eleme turunda Fransa'dan Le Mans Sarthe'a 80-73 yenilen Pınar Karşıyaka'nın basın sözcüsü Tamer Ustaoğlu, ''Rövanşta bir şansımız daha var'' dedi.

Ustaoğlu, yaptığı açıklamada, ön eleme turunda rakipleri Le Mans'ın Avrupa Ligi ayarında bir ekip olduğunu, dünkü müsabakada gösterdikleri mücadeleden memnun olduklarını söyledi.

Rakiplerinin özellikle savunmada çok iyi bir oyun ortaya koyduğunu ifade eden Ustaoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Çok iyi mücadele ettiğimiz maçı koparma noktasına da geldik. Ancak rakibimizin 4. periyodun başında yakaladığı 14-0'lık seri sonuçta etkili oldu. Düşük şut yüzdeleriyle kazanmamız zordu. İlk resmi maçta gösterdiğimiz performanstan yönetim olarak memnunuz. Elbette bu oyunumuz gelişecek. Sakatlıktan yeni çıkan Ahmet ve Ikonic istediği katkıyı takıma sağlayamadı. İlkan inanılmaz iyi oynadı. Bu bazı tercihlerin doğru olduğunu gösterdi. Maç içinde Alper'in burnunun kırılması canımızı sıktı. Maçı kaybettiğimiz için üzgünüz. Ancak rövanşta bir şansımız daha var. Şutlarımızda isabet sağlarsak, orada Le Mans'ı yenebiliriz.''

Karşılaşmada rakibiyle çarpışan ve burnunda kırık tespit edilen Alper Saruhan'ın bugün bir kez daha muayene edildiği, başarılı basketbolcunun maskeyle müsabakalarda görev alabileceği öğrenildi.

Pınar Karşıyaka 4 Ekim Salı günü oynayacağı rövanş maçı için pazartesi günü Fransa'ya gidecek.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN