Web Sürümüne Geç

Mehmet Okur lösemilileri sevindirdi

Perşembe 29.09.2011 14:57

Beko Basketbol Ligi takımlarından Türk Telekom'un milli basketbolcusu Mehmet Okur, Lösante Lösemili Çocuklar Hastanesi'ni ziyaret etti.

Hastanede tedavi gören çocuklarla bahçede bir süre sohbet eden milli basketbolcu, çocukların sorularını da yanıtladı.Okur, bir çocuğun ''Küçükken kalecilik yaptığınızı biliyorum, neden basketbolu tercih ettiniz'' şeklindeki sorusuna, ''14 yaşımdayken boyum çok uzadı. Bu boyu kullanmam gerektiğini düşündüm ve kaleciliği bıraktım. OYAK Renault Kulübü'nde de basketbola başladım'' şeklinde yanıt verdi.

Milli takımda yer almama sebebinin sorulması üzerine ise Okur, ''3 senedir sakatlıklarla uğraştım. Beklenenden daha erken dönüş yaptım ancak bu kez de belimden sakatlandım. Bazen bir şeyi çok isteyince olmuyor. Ben de milli takımla beraber olmak isterdim. Artık önümüzdeki zamanda milli takımla beraber olurum inşallah'' dedi.

Çocukluğu döneminde astım hastası olduğunu vurgulayan Okur, ''Ağır astım hastalığı nedeniyle bebekliğim çok zor geçmiş. O dönem annem ve arkadaşlarımın hazırladığı bazı doğal ilaçlarla ve tedavilerle sağlığıma kavuşmuşum'' diye konuştu. Lösemili çocuklarla bundan 5 yıl önce katıldığı bir organizasyonda tanıştığını belirten Okur, zaman buldukça lösemili çocuklarla başka organizasyonlarda da biraraya gelmeyi istediğini sözlerine ekledi.

Bu arada, ziyaret sırasında Mehmet Okur, çocuklara forma hediye ederken, çocuklar da milli basketbolcuya üzerinde ''Bu sayı kızım için, bu sayı oğlum için, bu sayı da lösemili çocuklar ve ülkem için'' yazılı kendi çizdikleri bir resim hediye ettiler.
Etiketler Mehmet Okur
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN