Web Sürümüne Geç

  Hedef bir üst tur

  17 Kasım 2011, Perşembe Güncelleme: 13:48

  Basketbolda, Eurochallenge Kupası (G) Grubu'nda mücadele eden Türk Telekom'un antrenörü Timuçin Meriç, hedeflerinin kalan 4 maçı kazanarak, bir üst gruba çıkmak olduğunu söyledi.

  Gruptaki 2. maçında dün deplasmanda Fransa'nın Telekom Baskets Bonn takımına 87-80 yenilen Türk temsilcisinin antrenörü Meriç, dünkü maçta çok kötü bir şut yüzdesiyle oynadıklarını kaydetti.

  Telekom Baskets Bonn'un inanılmaz bir performans sergileyip, yüzde 82 gibi bir yüzde yakaladığını ifade eden Meriç, ''Gruptaki ilk maçta Karşıyaka'ya yenilip önemli bir avantaj kaçırdık. Bu yenilgi gruptaki işimizi daha da zorlaştırdı ama ümitsiz değiliz. Önümüzde daha 4 maç var. Bunların hepsini kazanabilecek güce ve tecrübeye sahibiz'' diye konuştu.

  Fransa ekibi karşısında özellikle oyunun başında konsantrasyon sorunu yaşadıklarını kaydeden Meriç, şöyle devam etti:

  ''11-2 gibi bir seriyle geriye düştük. Maçın içinde 17 sayıya kadar çıkan farkı, 8'e kadar indirdik. Bu da konsantrasyonumuzu oyun içinde zaman zaman sağlayıp, zaman zaman da kaybettiğimizi gösteriyor. Bunu düzeltmek zorundayız. Üç dört gün önceki zorlu Fenerbahçe Ülker maçını takım halinde savunma yaparak kazanmıştık. Bonn maçında ise hem savunmada, hem de hücumda aynı direnci gösteremedik. Acele ve yanlış şutlar kullandık. Rakip de kazandığı topları, hızlı hücumlarda kolay sayılara dönüştürdü. 24'te 3 gibi inanılması güç bir üç sayı yüzdesiyle oynadık. Bu maçı unutup, önümüze bakmalıyız. Önce Minsk, ardından da Karşıyaka'yı deplasmanda yenmemiz gerekiyor.''

  Geçen sezon Türk Telekom forması giyen, ancak bekleneni veremediği için takımdan gönderilen Bonn ekibinden Tony Geffny'nin performansının kendisini şaşırttığını ifade eden Timuçin Meriç, ''Çok istekli ve hırslı oynadı. Yüksek yüzdeli bir maç çıkardı. Eğer bizimle de bu yüzdeyle oynasaydı, ondan vazgeçmezdik'' dedi.

  Türk Telekom, grubundaki 3. maçını 22 Kasım Salı günü deplasmanda Belarus'un Minsk takımıyla yapacak.


  Etiketler Timuçin Meriç
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN