Web Sürümüne Geç

  Beşiktaş Milangaz'a ilk darbe!

  19 Kasım 2011, Cumartesi Güncelleme: 21:54

  Beko Basketbol Ligi'nde yapılan maçta Beşiktaş Milangaz, Erdemir'e 88-84 yenilerek ligdeki ilk yenilgisini aldı.

  NBA yıldızlarıyla donatılmış rakibi karşısında iyi savunma yapan Erdemir, pota altına getirdiği topları Soner ile iyi kullandı. Konuk ekip, 5. dakika içinde 10-6 üstünlük sağlarken, Beşiktaş Milangaz, Can Akın ile sayılar bularak 8. dakika içinde 13-12'lik üstünlük yakaladı. Ancak Erdemir, iyi hücum ve savunma oyununu sürdürerek üstünlüğü tekrar ele geçirdi. Siyah-beyazlı takımın hücumlardan boş döndüğü dakikalarda sayılar üretmeye devam eden Erdemir, ilk çeyreği 6 sayı farkla 20-14 önde geçti.

  Erdemir, ilk yarı boyunca iyi üçlük attı. Caner Ercan'ın üçlüğüyle 2. periyoda başlayan konuk ekip, bu oyuncuyla bir üçlük daha bularak 12. dakikada 10 sayılık fark (28-18) çıkardı. Mehmet'in oyuna girmesiyle savunmada direncini arttıran Beşiktaş Milangaz, 6-0'lık seriyle oyunda tekrar dengeyi kurdu. Ev sahibi takım, Mehmet'in basketiyle 16. dakika içinde 32-32 beraberliği sağladı. Ancak Erdemir, dış şutlardaki başarısını sürdürdü. Son dakika içinde Caner ve Yunus ile yine üçlükler bulan Erdemir, ilk yarıyı da 10 sayı farkla 49-39 önde tamamladı.

  Bu arada Beşiktaş Milangaz, ilk yarıda 8 üçlüğün sadece 1'ini sayıya çevirerek yüzde 12 gibi düşük bir yüzde yakaladı. Siyah-beyazlılarda tek üçlüğü 5 atıştan 1'ini sayıya çevirebilen Williams attı.

  Beşiktaş Milangaz, ilk yarıda üçlükte yaşadığı sorunu ikinci yarının başlarında giderdi. Erceg, Kemp, Williams ile üçlükler bulan siyah-beyazlı ekip, 14-1'lik seri bularak 23. dakika içinde farkı 4 sayıya (54-50) indirdi. Ancak Erdemir, pota altını da iyi kullandı. Soner ve Caner'in basketiyle son dakika içinde farkı 12 sayıya (67-55) çıkaran konuk ekip, 3. periyodu 67-57 önde geçti.

  Siyah-beyazlı ekip, 3. periyodun başında 4. faulüne ulaşan Semih'in yanı sıra son çeyreğin ilk bölümünde gününde olmayan Williams'dan yoksun mücadele etti. Kemp'in üçlükleriyle oyuna tutunan siyah-beyazlı takım, 5 dakikada rakibine sadece 4 sayı izni verdi. Beşiktaş Milangaz, müthiş mücadele ortaya koyan Ersin'in basketiyle 35. dakika içinde 71-71 beraberliği sağladı. Ancak Erdemir, rakibinin her oyuna ortak olduğu dakikada cezayı kesmesini bildi. Yunus ile üçlük bulan Erdemir, 9-0'lık seri bularak 37. dakikayı 80-71 önde geçti. Beşiktaş Milangaz, son dakikaya kadar mücadele ettiyse de hata yapmayan Erdemir, Wesson ile sayılar üreterek karşılaşmayı 88-84 kazandı ve rakibine ilk yenilgiyi tattırdı.

  Erdemir'de 22 sayı üreten Wesson maçın en skorer ismi olurken, kenardan gelen Caner Ercan ise 20 sayı buldu. Konuk ekibin oyun kurucusu Soner Şentürk ise 11 sayının yanı sıra 10 asist ve 5 ribauntla oynadı. Günün galibi ribauntlarda da rakibine 35-24 üstünlük sağladı.

  Beşiktaş Milangaz'da ise maç boyunca rakibin baskı yaptığı Deron Williams'ın 16 sayı ve 8 asistlik performansı galibiyete yetmedi.

  MAÇTAN NOTLAR
  Beşiktaş Milangaz'ın Erdemir ile yaptığı maça siyah-beyazlı taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Taraftarlar salonu tamamen doldururken, boş bırakılması gereken merdiven boşluklarında bile yer kalmadı. Taraftarların yoğun ilgisi nedeniyle ön tarafta boş bırakılan bölüme de taraftar alındı.

  Bu arada Beşiktaş Milangaz'ın yıldızı Deron Williams devre arasında çocuğunu sevdi. Oğlunu kucağına alan yıldız oyuncu, daha sonra antrenörü Ergin Ataman'ın yanına oturarak ilk yarının kritiğini yaptı.  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN