Web Sürümüne Geç

  Semih'ten dönüş hazırlıkları

  27 Kasım 2011, Pazar Güncelleme: 20:38

  Milli basketbolcu Semih Erden, NBA'de lokavt sürecinin sona ermesinin ardından ABD'ye geri dönmek için hazırlıklara başladığını ifade etti.

  Bayrampaşa Belediyesi'nin kendisinin adını verdiği spor salonunun açılışının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erden, NBA'de lokavtın sona ermesiyle ilgili soru üzerine, ''NBA'e dönmek için hazırlıklara başladım. Çünkü bildiğiniz üzere kontratı olanlar kesin dönmek zorunda. Buradaki lisansları iptal oluyor ve oraya dönmek zorundalar. Sanırım küçük detaylar var, onları halledip resmiyete döktükten sonra en kısa zamanda döneceğiz. Bu da 10 gün içinde ya da daha kısa süre içinde olacak'' dedi.

  Sağ el parmağındaki kırık nedeniyle yaşadığı sakatlıkla ilgili olarak da Semih, ''Ameliyat edildiğimde 4 ile 6 hafta sonra dönebileceğim söylenmişti. Doktorumuz çok iyi bir operasyon yaptığını söyledi. İnşallah en iyi şekilde dönüp, çalışmalara başlayacağım'' ifadelerini kullandı.

  Spor Salonu'na adının verilmesiyle ilgili de değerlendirme yapan milli basketbolcu, şunları kaydetti:
  ''Ben basketbolumu en iyi şekilde oynarken, daha önümde uzun yıllar varken, böyle anlamlı salona adımın verilmesi çok gurur verici bir olay. Burada emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Bu, büyük ve güzel bir olay. Çok mutluyum. Bu gururu en iyi şekilde, layıkıyla taşıyacağıma söz veriyorum. Burada, Semih Erdenler demek istemiyorum, çünkü daha iyi oyuncuların yetişmesini istiyorum.''
  Semih Erden, NBA'deki lokavt nedeniyle Beşiktaş Milangaz'a tranfser olmuştu.
  Etiketler Semih Erden
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN