Web Sürümüne Geç

  Rumlara diş geçiremedik: 70-67

  29 Kasım 2011, Salı Güncelleme: 23:36

  Basketbolda Olin Edirne, FIBA Eurochallenge F Grubu dördüncü maçında Kıbrıs Rum Kesimi takımlarından ETHA Engomi'ye 70-67 yenildi.

  Karşılıklı basketlerle başlayan mücadelede Shawn Ray ve Boris Lalovic ikilisiyle sayılar bulan ETHA Engomi, ilk 4 dakikayı 8-4 önde geçti. Hücumda Christopher Wright'ın skorer oyunuyla etkili olan Olin Edirne, eşitliği yakalamasına karşın üstünlüğü eline alamadı. İlk periyodu ev sahibi ekip 17-16 önde tamamladı.

  İkinci periyotta Dabkus ve Watkins ikilisiyle ilk dakikalarda basketler bulan ETHA Engomi karşısında savunmada toparlanan Olin Edirne, Polat Kocaoğlu'nun üç sayılık basketiyle 22-23 öne geçen taraf oldu. Temsilcimiz, devre sonunda da soyunma odasına 35-33 üstün gitti.

  Üçüncü periyoda iyi başlayan Olin Edirne, özellikle boyalı alanda Stimac'ı etkili kullandı. Hücumda çok fazla top kaybeden rakibi karşısında Olin Edirne, Mustafa Abi'nin üç sayılık basketiyle 8 sayılık avantajı yakaladı: 33-41. Mola alan ETHA Engomi, ara sonrasında toparlandı ve yakaladığı 15-6'lık seriyle periyodu 48-47 önde tamamladı.

  Son 10 dakikalık bölüm büyük bir çekişmeye sahne oldu. Stimac ve Wright ikilisiyle boyalı alanı iyi kullanan Olin Edirne, 34. dakikaya girilirken durumu 50-56 yaptı. Ancak Giorgos Anastasiadis ile hücumdaki suskunluğunu bozan ETHA Engomi, son dakikaya da 63-61 önde girdi. Baştan sona büyük bir çekişmeye sahne olan mücadelede Olin Edirne, son bölümde rakibinin taktik faulleri değerlendirmesiyle salondan 70-67'lik skorla yenik ayrılmaktan kurtulamadı.
  Etiketler Olin Edirne
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN