Karakaş savunmadan dert yandı

Pazartesi 06.02.2012 16:57

Beko Basketbol Ligi'nde Antalya Büyükşehir Belediyesi'ni 105-89 yenen Fenerbahçe Ülker'in şube direktörü Nedim Karakaş, attıkları sayıdan memnun olduklarını ancak savunma zaaflarını ortadan kaldırmaları gerektiğini söyledi.

Karakaş, yaptığı açıklamada, ligde puan cetvelinde alt sırada bulunan rakiplerinin çok iyi mücadele ettiğini belirterek, ''Zaman zaman oyundan düştüğümüz anlar oldu, ama ciddi olarak oynadık ve kazandık'' dedi.

Antalya'nın basketbola yakışan bir şehir olduğunu vurgulayan Nedim Karakaş, ''Dün maçı sonuna kadar bırakmadılar. Bu gayretlerini lig sonuna kadar devam ettirirlerse istedikleri sonuca ulaşacaklardır. Maça ciddi başlamamış olsaydık, zor anlar yaşayabilirdik. Galip gelip, 100 sayı barajını geçtiğimiz için mutluyuz, ama 89 sayı yemememiz gerekiyordu. Defans zaafını ortadan kaldırmalıyız'' diye konuştu.

Karakaş, takımın cezası nedeniyle maçı sadece kadınlar ve 14 yaş altı çocukların izlediğini hatırlatarak, ''Kadın ve çocuk taraftarlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bize müthiş bir şekilde destek verdiler'' dedi.

Ömer Onan 2-3 hafta oynayamayacak
Sakat oyuncularının düzelmesinin ardından tam kadro oynamaya başlayan Fenerbahçe Ülker, yeni oluşan sakatlıklar nedeniyle sıkıntı yaşıyor.

Belindeki sakatlık nedeniyle dünkü maçta oynayamayan Ömer Onan'ın 2-3 hafta forma giyemeyeceğini, sakatlığı bulunan Marko Tomas'ın ise durumunun hafta sonunda belli olacağı bildirildi.

Nedim Karakaş, yoğun bir dönemden geçerken, yeniden sakatlık sorunuyla uğraştıklarını dile getirerek, ''(Tam kadro çalışmaya başladık) derken, iki fire vermek can sıkıcı. Ömer'in, Avrupa Ligi'ndeki Panathinaikos ve Türkiye Kupası maçlarında oynaması zor. Tomas'ın durumu bu hafta sonu belli olur. Ödem oluşmuş, ödemin dağılması bekleniyor. O da Panathinaikos maçında oynayamayacak'' diye konuştu.
BİZE ULAŞIN