Gist: ''Türkiye en rahat ettiğim yer''

Çarşamba 08.02.2012 13:26

Fenerbahçe Ülker Basketbol Takımı'nın ABD'li oyuncusu James Gist, basketbol kariyerinde forma giydiği ülkeler arasında en rahat ettiği yerin Türkiye olduğunu ifade etti.

Fenerbahçe Gazetesi'nde röportajı yer alan Gist, basketbol kariyeri, Türkiye ve geleceğiyle ilgili çeşitli konulardaki sorulara cevap verdi. Gist, Türkiye ve daha önce formasını giydiği takımların bulunduğu ülkeler arasında ne gibi yaşam farklılıkları bulunduğu sorusuna verdiği cevapta özetle şu ifadeleri kullandı:

''İtalya'ya kolej bittikten sonra gittim ve profesyonel anlamda ilk basketbolumu orada oynadım. O ligde çok tecrübe kazandım. Daha sonra Rusya'ya gittim. Rusya aşırı soğuktu ve takımın olduğu yer şehre biraz uzaktı. O yüzden daha sıkıcı ve zor bir yaşam vardı. Daha sonra bir Sırbistan maceram oldu ve en sonunda buraya geldim. Buraya gelmek apayrı bir durum, çünkü burası benim hem doğduğum yer hem de Avrupa'nın en güçlü liglerinden bir tanesi. Ayrıca bütün ülkeler arasında en rahat ettiğim yer diyebilirim. Her şey elinizin altında. Bir tek sevdiklerimi özlüyorum. Onun haricinde burada çok rahatım.''

Adana'da İncirlik Üssü'nde doğan Gist, bu durumun kendisi için çok özel bir anlam taşıdığını kaydederek, ''Avrupa'da bir çok yerde yaşadım ama dediğim gibi doğduğum yere geri gelmek çok değişik bir anlam taşıyor. Çünkü bebekken gittim ve bir daha da gelme şansım olmadı. Şimdi doğduğum ülkenin kültürü ve insanlarını görme şansım oluyor'' dedi.

Yemeklerden en çok kebap sevdiğini belirten Fenerbahçe Ülkerli oyuncu, özellikle Adana'ya gittiğinde tantuni yediğini ifade etti.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN