Galatasaray Medical Park'a 1 maç ceza

Pazar 12.02.2012 14:40

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde (TKBL) Fenerbahçe derbisindeki olaylar nedeniyle Galatasaray Medical Park'a 1 maç seyircisiz oynama ve 10 bin lira para cezası verdi.

TBF'nin internet sitesinde yayımlanan kurulun kararlarına göre, TKBL'de 8 Şubat Çarşamba günü Galatasaray Medical Park ile Fenerbahçe arasında yapılan derbi maçta, sarı-kırmızılı taraftarların müsabaka öncesinde ve müsabaka sırasında küfürlü tezahüratlarda bulunması ve sahaya defalarca yabancı madde atılması, bu nedenle müsabakanın iki kez durdurularak, anons yapılmasına sebebiyet verilmesi nedeniyle Galatasaray Kulübü Kadın Basketbol Şubesi'ne 1 maç seyircisiz oynama ve 10 bin lira para cezası verildi.

Kurul ayrıca, Fenerbahçe Yardımcı Antrenörü Martinez'in idari tedbirli olarak müsabakalara katılmasını yasakladı.

Maçın 4. periyodunun bitimine 4.31 dakika kala sahaya yabancı maddeler (çakmak, bozuk para) atıldığı ve müsabakanın ikinci kez durdurularak ikinci kez anons yapıldığı sırada Martinez'in, sahaya atılan parayı alarak hakem masasına attığı belirtilerek, Fenerbahçe yardımcı antrenörünün, ek savunma süresi talebi ile hakkındaki soruşturma ve değerlendirme sonuçlanıp nihai karar verilinceye kadar idari tedbirli olarak müsabakalara katılmasının yasaklandığı bildirildi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN