"İyi başladık, iyi bitirdik"

Çarşamba 15.02.2012 00:00

Basketbol Erkekler Spor Toto Türkiye Kupası çeyrek final maçında Antalya Büyükşehir Belediyespor'u 94-57 yenerek yarı finale yükselen Galatasaray Medical Park'ın başantrenörü Oktay Mahmuti, galip geldikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Mahmuti, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, iyi başladıkları bir karşılaşmayı iyi bitirdiklerini belirtti.

İkinci çeyrekte biraz sıkıntı yaşadıklarını ifade eden Mahmuti, kısa süreli bocalamanın ardından tekrar maç başındaki tempoyu bulduklarını bildirdi.

Mahmuti, iyi bir savunma ve hücumun ardından farkın giderek açıldığını vurgulayarak, ''Galip geldiğimiz için mutluyuz. Yarı finalde Beşiktaş ile karşılaşacağız. Kupada bütün eşlemeler derbi niteliğinde. Bütün maçlara aynı motivasyonla çıkmak zorundayız. Kupanın güzelliği de burada zaten. Turnuvanın sonu yaklaştıkça daha güzel maçlar olacak. Turnuva da güzel olsun diye düzenleniyor. Biz de güzel basket oynamaya çalıştık.''

-ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR CEPHESİ-
Antalya Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Dragan Sakota ise mücadele etmek için geldiklerini ancak turnuvanın favorisi olarak gördüğü Galatasaray Medical Park ile eşleşmelerinin kendileri için çok kötü olduğunu belirtti.

Maçın genelinde kötü bir performans sergilediklerini, ikinci periyotta biraz daha iyi oynamaya çalıştıklarını ancak yeterli olamadıklarını ifade eden Sakota, ''İkinci yarıda gerçekten büyük bir hayal kırıklığı vardı. Ciddi bir fark oluştu. Son periyotta maçı tamamen bıraktık. Fark kaçınılmaz oldu. Boyalı alanda sıkıntılar olduğu çok net görülüyor. Daha üst sınıf oyunculara karşı sıkıntı çekiyoruz'' dedi.

Sakota, maçlarda matematiksel olarak farkların olabileceğini ancak böyle bir farkın tam bir hayal kırıklığı olduğunu kaydetti.

DİĞER
Etiketler Oktay Mahmuti
Yükleniyor
SON DAKİKA