"Keşke daha önce gelseydim"

Çarşamba 29.02.2012 17:41

Beko Basketbol Ligi'nde şampiyonluk kovalayan, THY Avrupa Ligi'nde de yarın deplasmanda Olympiakos ile zorlu bir karşılaşmaya çıkacak olan Galatasaray Medical Park'ın deneyimli oyuncusu Ender Arslan, Galatasaray'a gelme kararını almakta zorlanmadığını söyledi.

Ender, Galatasaray Kulübü'nün aylık resmi yayın organı Galatasaray Dergisi'nin Mart sayısında yer alan röportajında, kariyerinin gelişimini ve sarı-kırmızılı kulübü tercih nedenini anlattı.

Yıllarca, eski ismiyle Efes Pilsen'de (Anadolu Efes) forma giyen ve kısa bir dönem yurt dışı tecrübesi yaşayan Ender, Galatasaray Medical Park'ı tercih etmesinin nedeninin sorulması üzerine, şunları söyledi:

''En önce yeniden yapılanma ve Oktay Mahmuti'nin burada olması kararımı etkiledi. Oktay ağabeyle daha önce de çalıştığım için biliyorum ki, onun olduğu yerde her zaman iddia vardır. Kaybetmeyi sevmeyen bir karakterdir ve gittiği her yere düzeni getiren bir antrenördür. Onun burada olması ve Galatasaray'ın Hakan Üstünberk'le başlayan yapılanması çok etkili oldu. Açıkçası o sezon Efes Pilsen'de antrenör Perasovic ile sorunlar yaşadım. Galatasaray'ın oynadığı basketbolu beğenerek izliyordum ve zaten bunu final ile taçlandırmışlardı. Shipp'in, Shumpert'ın ağlaması, Oktay ağabeye sarılması, çok doğal yaşanan duygulardı. Ortaya konan özveri dışarıdan bakan biri olarak, samimi, güzel bir ortam olduğunu anlaşılıyordu diyebilirim. Alınması zor bir karar olmadı.''

Transfer olduğunda THY Avrupa Ligi'ne kalacaklarına çok inandığını anlatan Ender, ''O zaman hiçbir şey için kesinlik yoktu ama o his vardı içimde. Beklentim vardı. Milli takımda olduğum dönemde hep bu eleme maçlarının gelmesini, kafamın bir tarafında kuruyordum'' dedi.

Ender Arslan, kulüp ve müessese takımları arasında çok büyük fark olduğunu dile getirerek, ''İlk olarak Kayseri'deki kupa maçında hissettim, çünkü elemeleri Litvanya'da oynadık zaten. Ve elbette Abdi İpekçi'deki Avrupa Ligi maçlarımız, anlatılması gerçekten çok zor bir duygu. Bunca sene Efes'te oynadım ve böyle bir ortamla karşılaşmamıştım. İlk etapta 'böyle bir dünya da varmış' dedim kendi kendime. Oktay ağabey de bunu dile getirmişti'' ifadelerini kullandı.

Beko Basketbol Ligi'ndeki şampiyonluk yarışıyla ilgili değerlendirmede de bulunan Ender Arslan, şunları söyledi:

''Biz biliyoruz ki birinci sırada bitirirsek bu ligi, saha avantajını bir ele geçirirsek, sonuna kadar gideceğimiz gayet farkındayız. Önümüzde Anadolu Efes var, biz maç kaybetmeden ilerlemeliyiz. Uzun bir maraton, şu an için, her zaman yaptığımız gibi maç maç devam edeceğiz. Fenerbahçe Ülker toparlanabilir, sakatları var. Bu sene play-off'un geçen seneye nazaran daha zor geçeceğini düşünüyorum, Banvit, Beşiktaş Milangaz, Anadolu Efes, biz ve Fenerbahçe Ülker ön planda ama ilk tur iki maç olacak, o da çok tehlikeli, ilk maç saha avantajını kaybettiğiniz an deplasmanda da kaybedince eleniyorsunuz, İspanya Ligi yıllardır böyle oynanıyor ve bu şekilde elenen takımlar oldu. Play-off heyecanlı
olacak.''Yükleniyor
BİZE ULAŞIN