Disiplin Kurulu ceza yağdırdı!

Cuma 02.03.2012 20:46

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, Beşiktaş Milangaz'da Antrenör Ergin Ataman ve oyuncu David Gregory Hawkins ile Fenerbahçe Ülkerli oyuncu Kaya Peker'e 1'er müsabakadan men cezası verdi.

TBF'den yapılan açıklamaya göre, TBF Disiplin Kurulu, Beko Basketbol Ligi'nde Fenerbahçe Ülker ile Beşiktaş Milangaz arasındaki derbi karşılaşmasında çıkan olayları değerlendirdi.

Kurul, karşılaşmada karşılıklı itiştikleri gerekçesiyle diskalifiye olan oyuncular Kaya Peker ve David Gregory Hawkins'e 1'er müsabakadan men ve 4'er bin lira para cezası uyguladı.

Ülker Sports Arena'daki maçta yapılan kötü tezahüratlara karşı anons yapılmasını ısrarlı şekilde talep ettiği için teknik faulle cezalandırıldığı, ardında da hakeme, ''Yerime geçmiyorum, atsana beni'' şeklinde sözler söylediği ve diskalifiye edildiği belirtilen Beşiktaş Milangaz Antrenörü Ergin Ataman'a da 1 müsabakadan men ve 3 bin lira para cezası verildi.

Fenerbahçeli taraftarların Ergin Ataman'a yönelik kötü tezahüratı nedeniyle de Fenerbahçe Kulübü'ne 3 bin lira para cezası öngördü.

Kurul, Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Hacettepe Üniversitesi'ne, Galatasaray Medical Park maçında, ''oyuncusu tek tip kıyafetle tanıtım seremonisine katılmadığı'' gerekçesiyle bin lira, Pınar Karşıyaka'ya da deplasmanda Türk Telekom ile yaptığı maçta taraftarlarının neden olduğu olaylar nedeniyle 9 bin lira para cezası kesti.

-AKBUDAK'A İDARİ TEDBİR-
Fenerbahçe ile Beşiktaş arasındaki Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi maçı bitiminde hakemler soyunma odasına giderken müsabakanın yardımcı hakemine uygunsuz ve küfürlü sözler söylediği öne sürülen Beşiktaş Kadın Basketbol Menajeri Mehmet Can Akbudak hakkındaki soruşturmanın sürdüğü belirtildi. Nihai karar verilinceye dek Akbudak'ın ''idari tedbirli'' olarak müsabakalara yönetici sıfatıyla katılması ve TBF nezdinde kulüple ilişkili görev yapması yasaklandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN