Web Sürümüne Geç

"Bize yakışmayan oyunumuza karşın..."

Perşembe 08.03.2012 10:43

Beko Basketbol Ligi takımlarından Banvit'in Baş Antrenörü Orhun Ene, dün Trabzonspor karşısında aldıkları 95-85'lik galibiyetle ilgili olarak, ''Bu oyun bize yakışmadı'' dedi.

Ene, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kara Ali Acar Spor Salonu'ndaki karşılaşmanın, TOFAŞ ile oynanan maçın bir kopyası olduğunu söyledi. Yine kötü oynamalarına rağmen mucizevi bir şekilde maçı kazandıklarını ifade eden Ene, şöyle konuştu:

''İki aydır ağır bir süreçten geçiyoruz. Bazı maçlarımızda konsantrasyon eksikliği çekiyoruz. Trabzon maçında da öyle oldu. Bize yakışmayan, kötü ve disiplinden uzak oyunumuza karşın deneyimli oyuncularımızı çabasıyla kazandık. Aslında bu maçtaki galibiyetimizin, bize matematiksel olarak bir katkısı yok. Ama maç seçmemeli, her rakibe saygı duyarak ve her maçımızı aynı disiplin ve konsantrasyonla oynamalıyız. Maçı kazanmayı hak eden Trabzonspor'u da kutluyor, girdikleri zor süreçte onlara da başarılar diliyorum.''

Ene, bu hafta oynayacakları Antalya Büyükşehir Belediyespor maçıyla birlikte girecekleri zor süreçten başarıyla çıkmaya çalışacaklarını ifade etti.

Kulüp Başkanı Özkan Kılıç
Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç ise ''Beklemediğimiz kadar kötü oynadık'' dedi. Oyuncularının, hiçbir rakibi küçümsememesi gerektiğinin vurgulayan Kılıç, şöyle konuştu:

''Tabii ki takımımız ile Trabzonspor arasında büyük bir kalite farkı var. Rahat kazanmamız gereken maçta iyi konsantrasyon sağlayamadığımız için zorlandık. Maçı kaybedebilirdik de. İşte o zaman, bazı çevrelerin çıkaracağı dedikodularla karşılaşabilirdik. Bu arada, Bandırma Kırmızı'nın deplasmanda kazandığı bir haftada biz de üzüntü yaşardık.''

Etiketler Orhun Ene
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN