Web Sürümüne Geç

Trabzonspor'dan şok suçlama!

Salı 20.03.2012 14:33

Trabzonspor Basketbol Kulübü Derneği, takımlarının ligde kalacağına inandıklarını bildirdi.

Dernek yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada, ''Beko Basketbol Ligi'nde mücadele eden takımımızın kalan 7 haftada gerekli galibiyetleri alarak ligde kalacağına olan inancımız tamdır. Bizi bu kadar iddialı konuşmaya iten sebep gerek teknik ekibimize gerekse de oyuncularımıza olan sınırsız güvenimizdir'' ifadelerine yer verildi.

Bu inanç doğrultusunda yollarına devam ettikleri aktarılan açıklamada, kulübün içinde bulunduğu sürecin bir değerlendirmesini yapmanın da zorunlu olduğunun düşünüldüğü belirtilerek, şöyle devam edildi:

''Kurulduğunun ikinci sezonunda yaşadığı şampiyonlukla Beko Basketbol Ligi'ne yükselen takımımızın elde ettiği bu başarının yanı sıra ekonomik anlamda yaşadığı zafiyetin artarak bugüne taşınması, sezon başında kısıtlı bir bütçeyle kadro kurmamıza sebep olmuştur. Halen, daha önceki sezonlarda kadromuzda bulunan oyuncularımızın alacaklarını ödüyor olmamız bir mazeret değil, gerçektir. Her şeye rağmen yönetim kurulumuz ve Trabzon şehri kenetlenmiş, sayın başkanımız Sadri Şener'in de desteğiyle ligde tutunabilmenin mücadelesini vermekteyiz.''

Antalya Büyükşehir Belediyespor galibiyeti

''Üstelik bu mücadelemiz, bazı menajer gruplarının kamuoyunca da malum olan tüm ayak oyunlarına rağmen devam etmektedir'' denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Sadece geçtiğimiz haftaya baktığımızda, geçen yılki sponsorumuz Medical Park'ın ana sponsoru olduğu Galatasaray Basketbol Takımı'nın 10 maçlık galibiyet serisine, küme düşme mücadelesindeki en büyük rakibimiz olan Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından son verilmesi, sadece bizim tarafımızdan değil tüm spor camiası tarafından da hayretle karşılanmıştır. Salonlarda bunlar yaşanırken, kişisel ihtirasların ve hesaplaşmaların basketbol kulübümüz üzerinden yapılma çabalarına da şahit olmak bizleri fazlasıyla üzmektedir.''

İçinde bulunulan durumu, Hayri Gür Spor Salonu'nu dolduran büyük Trabzonspor taraftarının hak etmediği vurgulanan açıklamada, ''Trabzonspor Basketbol Takımı sadece ve sadece Trabzon halkının takımıdır. Emanetçi olan bizlerin bu mücadelesi ise şehrimizin sonuna kadar hak ettiği başarıları elde etmek içindir. Camiamızın kalan maçlarda da takımımıza en büyük desteği vererek bizlerle birlikte olacağını biliyoruz, kararlılığımızın arkasındaki en önemli güvence budur. Bunun dışında yapılan değerlendirmelerin ve spekülasyonların hiç birinin gerçekle ilgisi bulunmamaktadır'' ifadeleri kullanıldı.
Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN