TBF'den ceza geldi

TBF'den ceza geldi
Çarşamba 09.05.2012 18:33

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Disiplin Kurulu, Beşiktaş Milangaz, Galatasaray Medical Park erkek ve kadın takımlarıyla, Olin Edirne'ye para cezası verdi.

Kurul, yaptığı toplantıda, Beşiktaş Milangaz'a, Fenerbahçe Ülker ile oynanan play-off çeyrek final ilk karşılaşmasında, siyah-beyazlı taraftarların, rakip takım sporcusu aleyhinde uygunsuz, küfürlü tezahüratlarda bulunması neticesinde anons yapılmasına ve müsabakanın duraksamasına sebebiyet verilmesi nedenleriyle 3 bin lira para cezası verdi.

Disiplin kurulu, Galatasaray Medical Park'ın hem erkek hem de kadın takımını cezalandırdı. Galatasaray Medical Park erkek takımının, TOFAŞ ile oynanan play-off çeyrek final ilk karşılaşmasında, taraftarlarının küfürlü tezahüratlarda bulunması ve müsabaka durdurularak anons yapılmasına sebebiyet verilmesi nedenleriyle 3 bin lira ceza ödemesi kararlaştırıldı.

Kurul, Galatasaray kadın şubesine ise Fenerbahçe ile oynanan play-off final serisinde 19 Nisan Perşembe günkü karşılaşmada taraftarlarının rakip takım aleyhine küfürlü tezahüratta bulunması nedeniyle 3 bin, sahaya yabancı madde atılması nedeniyle 3 bin, sarı-kırmızılı sporcular ve teknik heyetin maç sonrasında yapılan kupa merasimine katılmaması nedeniyle de 5 bin lira olmak üzere toplam 11 bin lira para cezası verdi.

Aynı maçla ilgili Fenerbahçeli oyuncu Ivana Motovic'in dosyasını da görüşen kurul, bu oyuncuya rakip takım taraftarlarına yaptığı el hareketi nedeniyle ihtar ve 3 bin lira para cezası uyguladı.

Öte yandan, kurul, 29 Nisan Pazar günü oynanan Olin Edirne-Banvit Beko Basketbol Ligi maçında, ev sahibi taraftarların küfürlü tezahüratta bulunmaları ve müsabakanın durdurularak anons yapılması nedeniyle Olin Edirne Kulübü'ne 3 bin lira ceza verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN